Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Basketbalistky se připravují na horách

24 2004
Špindlerův Mlýn - České basketbalistky zahájily přípravu na olympiádu v Aténách. První blok zahájily soustředěním v Krkonoších. Trenéři Jan Bobrovský a Lubor Blažek na něm mají zatím k dispozici patnáct hráček bez Lucie Blahůškové, která po sezoně odpočívá a do tréninku se zapojí v polovině června.

"Náplň prvního soustředění je vyloženě kondiční. Kromě běhání do kopců i v rovném terénu a posilovny máme v plánu také dvě horské túry. Týdenní pobyt v Krkonoších je bez basketbalového míče," řekl Bobrovský.

Již příští středu odletí vybraná dvanáctka do Atén, kde v předolympijském turnaji změří síly se Srbskem a Černou Horou, domácím Řeckem a Slovenskem. Po návratu budou mít hráčky dva týdny dovolenou a k dalšímu tréninku se sejdou 20. června v Brandýse.

Začátkem července odletí basketbalistky na turnaj do Číny, kde se kromě domácí reprezentace střetnou ještě s Austrálií a Chorvatskem. Po návratu přijdou ke slovu pětidenní tréninkové cykly - první od 13. do 17. července v Luhačovicích, kde bude polovinu tréninkové náplně tvořit kondiční a druhou herní příprava.

V dalším bloku od 19. do 23. července v Opavě by měly české basketbalistky změřit síly ve dvou až třech zápasech s Řeckem. Od 26. do 30. července následuje soustředění v Nymburce. "Měli jsme na programu přípravné zápasy s Ruskem, které ale start odřeklo. Proto nyní hledáme v tomto termínu vhodného soupeře," uvedl  Bobrovský.

Závěrečný blok předolympijské přípravy je směřován do Brna, kde se české basketbalistky střetnou 1. srpna s Austrálií a o den později se bude hrát odveta v Olomouci.

Vybranou patnáctku tvoří pivotky Ivana Večeřová, Michaela Hartigová, Zuzana Klimešová, Petra Kulichová, Lenka Větrovcová, křídla Eva Vítečková, Michaela Pavlíčková, Jana Veselá, Hana Machová, Ivana Voračková, Irena Borecká a rozehrávačky Michaela Uhrová, Romana Hamzová, Markéta Mokrošová a Tereza Brantlová. 

Autoři: ,


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz