Basketbalistky zdolaly v přípravě Austrálii

1 2004
Křenovice - První ze dvou zápasů s Austrálií mají za sebou české basketbalistky. V přípravě na olympijské hry porazily obhájkyně stříbra až díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase. "S vítězstvím jsem spokojen. Tak kvalitní tým, který má Austrálie, se neporáží každý den," hodnotil utkání Jan Bobrovský, kterému chyběla kvůli zánětu žil Romana Hamzová.

V australském týmu zase chyběla jedna z hlavních opor Jacksonová, jež dosud plní povinnosti ve WNBA.

Vstup do zápasu vyšel lépe českým basketbalistkám, které ve druhé čtvrtině už vedly 21:16. Pak ale Australanky díky rychlým protiútokům otočily výsledek a po jedenáctibodové šňůře už vedly 27:21. Ještě do poločasu ale český tým zpřesnil obranu a získal zpět pětibodové vedení.

Pohyblivá obrana spojená s jistější koncovkou vynesla českým basketbalistkám po změna stran až šestnáctibodový náskok (61:45). Australankám se nedařila kombinace a často ztrácely míče, což české hráčky trestaly.

"Naše kombinovaná sestava hráček zbytečně pospíchala a po ztrátách míčů jsme soupeřkám umožnili korigovat výsledek," poznamenal po zápase Bobrovský.

Odveta se hraje v pondělí od 17.00 v hale v Králově Poli.

Česko - Austrálie 78:69 (16:14, 38:33, 61:45).
Nejvíce bodů:
Klimešová a Vítečková po 14, Uhrová a Machová po 11, Veselá a Večeřová po 8, Hartigová 6, Kulichová 4, Pavlíčková 2 - Fallonová 20, Shellová 13, Batkovicová 10. Rozhodčí: Ayelen (Fr.), Večeřa (ČR). Fauly: 19:13. Trestné hody: 15/10 - 23/18. Trojky: 4:3. Diváci: 700.

Autoři: ,


Nejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Další z rubriky

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...Najdete na iDNES.cz