Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Basketbalistky znají nominaci pro OH

28 2004
Praha - Trenér Jan Bobrovský ve středu oznámil nominaci českých basketbalistek pro olympijské hry v Aténách. Náhradnicemi budou na vrcholu letošní sezony Markéta Mokrošová, Lenka Větrovcová a Tereza Brantlová. "V případě potřeby budou náhradnice povolány v pořadí, jak jsou uvedeny," uvedl Bobrovský.

Vybranou dvanáctku tvoří rozehrávačky Michaela Uhrová, Romana Hamzová, křídelní hráčky Eva Vítečková, Michaela Pavlíčková, Jana Veselá, Hana Machová, Ivana Voračková, Irena Borecká a pivotky Ivana Večeřová, Michaela Hartigová, Zuzana Klimešová a Petra Kulichová.

Bobrovský chtěl původně určit definitivní složení týmu až po dvou přípravných zápasech s Austrálií. První se hraje tuto neděli od 17:00 v Křenovicích a druhé utkání je na programu v pondělí 2. srpna ve stejném čase v hale v Králově Poli.
"Nominaci urychlila skutečnost, že si hráčky, které odletí do Atén, musí už v pátek v Praze převzít olympijské oblečení," vysvětlil Bobrovský.

České basketbalistky trénovaly až do středečního večera v Brně, kde pilovaly herní signály. Vzhledem k přestavbě haly Rosnička a turnaji mistrovství Evropy hráčů do 20 let v hale v Králově Poli, se celá příprava odehrála ve školní hale francouzského gymnázia na Lerchově ulici.

Po tréninku se basketbalistky rozjely domů. V pátek převezmou výstroj a pak už se pouze dvanáctka olympioniček sejde v neděli v Brně k závěrečnému hernímu soustředění.

Autor:


Další z rubriky

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...Najdete na iDNES.cz