Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bauer dojel sedmý, kraloval Mühlegg

9 2002
Soldier Hollow - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Životního úspěchu dosáhl český lyžař Lukáš Bauer, v olympijském závodě na třicet kilometrů volnou technikou dojel sedmý. Dařilo se i Martinovi Koukalovi a Petrovi Michlovi, oba se vešli do 25. příčky. Suverénním vítězem se stal španělský závodník Johann Mühlegg, jenž se do čela prodral hned po startu. Vytvořil si velký náskok a už v průběhu závodu zdravil diváky. Další stupně vítězů patří rakouské dvojici Hoffmann - Botvinov.

Mühlegg, Němec se španělským pasem, se představil ve skvělém světle a jeho náskok v průběhu závodu stále narůstal. Za ním se postupem času vytvořila šestičlenná skupina, do níž se dotáhl i Lukáš Bauer. "Když jsem je na konci druhého kola dojel, bylo vidět, že mě tam neradi vidí. Moc místa mi nenechávali, ale já jsem se taky nenechal zahanbit a trochu do nich kopal," usmíval se český reprezentant.

V jednom okamžiku dokonce figuroval na druhé příčce, Norové Björndalen a Skjeldal i duo Rakušanů taktizovalo, Ital Piller Cottrer jakbysmet. "Musel jsem to vzít na sebe. Říkal jsem si: buď skončím do desátého místa, nebo poslední. A nebo bych jim mohl ujet," popisoval Bauer.

Pak však na něj dolehly krušné chvilky, do levé nohy ho chytala křeč a soupeři se mu vzdálili. Začal se bát, že se na něho dotáhnou jeho pronásledovatelé. "Strašilo mě, že za mnou moc velká díra není, asi jen půl minuty. Když člověk rupne, tak je to záležitost kilometru," podotkl Bauer, jehož nejlepším výsledkem z předchozích ZOH v Naganu bylo 32. místo. Skvělou sedmou pozici však uhájil. "Zmátořil jsem se, dostal se do pohody a hlídal jsem si techniku, vysvětloval.

Dobře si vedli i další čeští reprezentanti, Petr Michl obsadil 25. příčku, Martin Koukal byl v cíli kvalifikován jako 21. "Možná jsem mohl skončit i do patnáctky, jenomže v prvních dvou kolech jsem se trápil, bolely mě nohy," posteskl si Koukal.

Potom však našel svou lepší tvář a začal šplhat výsledkovou listinou vzhůru. "Představoval jsem si, že takhle pojedu celou dobu. Ke konci jsem cítil čím dál tím líp, což je na třicítce paradoxní. A u mě jako u sprintera hodně překvapivé..." kroutil nechápavě hlavou běžec ze Ždáru nad Sázavou, jenž spíš naopak občas počáteční tempo přežene. "Dost jsem hlídal, protože kdybych vypálil, jak umím, tak jste mě v cíli neviděli," ušklíbl se. 

Výsledky - muži, 30 km volnou technikou (hromadný start):
1. Mühlegg (Šp.) 1:09:28,9 hod., 2. Hoffmann -2:02,1, 3. Botvinov (oba Rak.) -2:03,4, 4. Skjeldal (Nor.) -2:13,8, 5. Piller-Cottrer (It.) -2:13,9, 6. Björndalen (Nor.) -2:15,6, 7. Bauer (ČR) -2:54,4, 8. Bolčakov -3:21,7,   9. Krjanin (oba Rus.) - 3:23,1, 10. Zorzi (It.) -3:41,1, 11. Jonnier -3:43,2, 12. Vittoz (oba Fr.) -3:52,8, 13. Alsgaard (Nor.) -4:01,3, 14. Maj (It.) - 4:14,6, 15. Dolidovič (Běl.) -4:22,2, ...21. Koukal -4:57,0, 25. Michl (oba ČR) -5:11,1, 33. Bajčičák (SR) -6:39,6, 44. Magál (ČR) -7:49,4.

Oprávněná radost španělského běžce. Johann Mühlegg nevýdaným způsobem vyhrál závod na třicet kilometrů volnou technikou

Lukáš Bauer na trati závodu na 30 km, kde skončil na příjemném sedmém místě

Start běhu mužů na 30 kilometrů volnou technikou - uprostřed s číslem dvě bojuje o pozici suverénní vítěz Muehlegg ze Španělska, vlevo s číslem dvanáct Lukáš Bauer

Autor:


Další z rubriky

Olympionička Novotná sbírá po tréninku žíněnky


Benátky nad Jizerou V chumlu rychlobruslařů, kteří se několikrát týdně brzy ráno prohánějí po ledové ploše benáteckého...

Ruské běžkyně medaile vracet nebudou


Harrachov Olympijské medaile zůstanou běžkyním na lyžích Danilovové a Lazutinové. Dopingové vzorky, odebrané...

Ruská federace tvrdě kritizovala Fetisova


Praha Ostrou kritiku Ruské hokejové federace si vysloužil hlavní trenér a manažer ruské olympijské sborné...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.Najdete na iDNES.cz