Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bauer neviděl curling, zlato mu ale neuniklo

27 2002
Boží Dar - Malými doušky slávy, zřejmě prvními v kariéře, se může začít opájet lyžař Lukáš Bauer. Když ho včera za přítomnosti novinářů přívítal starosta Božího Daru Jan Horník, aby mu stiskem ruky a finanční odměnou poděkoval za mimořádně zdařilou olympijskou reprezentaci, ukázalo se i pár lovců autogramů. "Pane Bauere, díky za bezva zážitky u televize a gratulujeme vám. Můžete se nám podepsat? A můžeme si vás vyfotit? A mohou se s vámi vyfotit děti?," ptala se nesměle mladší paní v lyžařské výstroji.

Bauer, který dojel v Salt Lake City na sedmém, osmém a třináctém místě a prezentoval se vůbec nejlepším časem v mužské štafetě, ochotně vyhověl každému. Když vyprávěl olympijské zážitky, logicky přišla řeč i na dopingové aféry v závěru her.

"Jak se třeba startující budou chovat k dopujícímu Mühleggovi na dalších podnicích? No já myslím, že se s ním určitý čas na dalších závodech Světového poháru nesejdeme a rozhodně si s ním nepadnu kolem ramen," prohlásil bez vytáček Bauer.

Sám byl v Salt Lake City terčem mnoha kontrol, ale vyšší četnosti prohlídek si začal všímat už na začátku sezony. "Začalo mi to jezdit a tak jsem zřejmě vzbudil podezření. Tak na osmdesáti procentech závodů jsem musel odevzdat vzorek ke zkoušce na krevní doping, na olympiádě jsem měl klid pouze před závěrečnou padesátkou. To už jsem měl klid, ale před tím jsem mohl mít i pochybnosti o tom, jak se tvoří seznam, které nemine zkouška. Jednou jsem dostal lísteček, na kterém bylo jméno Michl, ale přeškrtnuté, a pod ním stálo Bauer," podivil se lyžař z Božího Daru.

Podle vnitřního dojmu považuje za nejvíce vydařený start svůj štafetový úsek, ale když se vžije do role televizního diváka, pak dá na první místo třicítku s hromadným startem. "To se dá asi nejvíce prožívat, je to přehledná a atraktivní podívaná," míní Bauer.

Hodně se před odletem do dějiště olympiády těšil, jak se zajde podívat na curling a vychutná si zvláštní napjatou atmosféru tohoto sportu, jenže z návštěvy sešlo. "Nějak mi tam přišlo na všechno méně času než v Naganu. Tentokrát jsem viděl pouze hokej našich proti Švédům. Na duel proti Rusům jsem nesehnal vstupenky a na další zápasy už nedošlo. Ale hlavu jsem si s tím nedělal, hlavně že jsem viděl zlatou medaili Aleše Valenty a mohl jsem s ním promluvit," těšil se Bauer.

Kromě něho na včerejším posezení vyprávěl zážitky spokojený kouč reprezentačního celku mužů Miroslav Petrásek. "Hodně si považuji brankářské hole pro svého syna. Jsou na ní podpisy Haška, Čechmánka a Hniličky, to je tedy trofej. Co se týče Lukáše... Tušil jsem, že bude dobrý, on na velkých akcích nikdy nezajede hůř než na Světovém poháru," pokýval uznale hlavou Petrásek.

Na třináctém místě finišoval v kombinačním závodě český reprezentant Lukáš Bauer.

Autoři:


Další z rubriky

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Norové podali stížnost kvůli dopingu


Lausanne Zástupci Norského olympijského výboru a tamního lyžařského svazu podali oficiální stížnost u...

Ruská federace tvrdě kritizovala Fetisova


Praha Ostrou kritiku Ruské hokejové federace si vysloužil hlavní trenér a manažer ruské olympijské sborné...Najdete na iDNES.cz