Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Bauer už dvakrát trénoval, Sáblíková do Vancouveru teprve dorazila

Rychlobruslařky Martina Sáblíková (vpravo) a Karolína Erbanová | foto:  Michal Sváček, MAFRA

7 2010
Dobře naladění čeští sportovci se sžívají s olympijským režimem. Zatímco běžec na lyžích Lukáš Bauer už absolvoval ve Whistleru první dva tréninky, rychlobruslařka Martina Sáblíková do Vancouveru přiletěla v sobotu po obědě.

Závěrečnou přípravu absolvovala na oválu v Calgary .

S Karolínou Erbanovou a trenérem Petrem Novákem se do dějiště her, kde stále panuje teplé počasí, přesunula v sobotu přes den.

Již od čtvrtečního večera si na olympijský život zvykají ve Whistleru lyžaři. "V šesti obýváme apartmán a na pokoji jsem, jako skoro již tradičně, s Martinem Jakšem," uvedl na svém webu Bauer. "Co olympiáda? Zatím dobrý," napsal ČTK sjezdař Ondřej Bank a ve srovnání s Turínem si ubytování pochvaloval. "Polepšili jsme si," dodal.

Oba se shodli, že nejdůležitějším bodem je tradičně jídelna. "Zatím nic moc, ale mamince si stěžovat nebudu," vtipkoval Bank a za největší hvězdu, kterou s tácem v ruce potkal označil Bauera. "V jídelně je McDonalds, ale zejména pestrý výběr jídel od místních přes italské až po asijské, ale držím se spíše osvědčených jídel a pokud, tak experimentuji jen velmi opatrně," doplnila běžecká naděje.

Ve vesnici mají sportovci k dispozici posilovnu, místnosti s počítači, ale také poštu, banku a olympijské suvenýry.

Kvůli teplému počasí odjeli snowboardcrossaři z Vancouveru do 450 kilometrů vzdáleného střediska Big King. Sjezdaři z Whistleru prchat nemusejí. "Je to trochu měkký, ale jde to," prozradil Bank.

Běžci museli první naplánovaný trénink zrušit, jelikož je organizátoři nebyli schopni pustit do servisních buněk. "A tak nám nemohli servismani včas připravit lyže," popsal Bauer. V sobotu už se na závodní tratě dostali.

"Musím přiznat, že z prvního dojmu jsem nebyl zrovna nadšený, ale již na druhém tréninku se mi tratě líbily o kousek víc, takže asi půjde nejspíše o klasický stav, kdy až postupně přicházím novým tratím na chuť," konstatoval Bauer.

V neděli mají běžci volno, v pondělí lehké lyžování a zapracování před úterním ostrým testem. Poběží kontrolní závod na 10 km volně na závodních tratích. "Což pro mě je spíše rychlý trénink, ale ostatní z týmu si zde budou vyjíždět případný start na 15 km volně, což je prvním olympijským závodem," řekl Bauer.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze