Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Bauerův servisman se hádal s lyžemi. Pak vybral bronzovou mázu

JELY DOBŘE. Lukáš Bauer s lyžemi, které ho dovezly k zisku bronzové medaile. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

16 2010
Whistler (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Tyhle lyže ho dovezly k triumfu na Tour de Ski, teď na nich Lukáš Bauer dojel pro medaili v olympijské patnáctce volnou technikou. Bronzovou mázu na skluznici vybral servisman Vít Fousek. Musíme se ale dál soustředit na výkony, burcuje, jako by se nic nestalo. Olympiáda končí až posledního února.

Horský Whistler, kde se klikatí běžecké tratě olympiády, skrápěl předchozí dny déšť. Je to vata, mejdlo, prskali lyžaři.

V pondělí přituhlo. Na větvích sekvojí ležela jinovatka. Jenže žádná výhoda!

"Nepustili nás pořádně na trať, museli jsme vycházet z testování posledních čtyř dní," krčil Fousek rameny. "Sníh jsem zkoušel ještě před ráno závodem holek. Tyhle lyže ale máme osvědčený, jsou výborné."

V buňce servismanů se ovšem při volbě těch správných "prkýnek" řešilo dilema, na danou strukturu přírodního sněhu totiž vycházel lépe jiný pár.

"Pořád se mi to hádalo s jedněma, co měly hrubší strukturu," povídal osobní Bauerův mazač. "Udělali jsme hodně testování, pomohl mi s tím celý servis. Bez nich bych to tak dobře nedopadlo. Rozhodl jsem se až ráno."

Hodně dusno ale asi bylo v norském táboře, obří armáda servismanů nedokázala zvolit správný vosk. Nejlepší Gjerdalen se tak tak vešel do třicítky, hvězdný Northug dojel dokonce až na 41. místě.

"Nemyslím, že by jen promazali, i na pohled vypadali špatně," uvažoval Fousek. "Pak je složitý říct, co se na tom výpadku podílelo víc, jestli mazání nebo forma. Mají ale před sebe ještě spoustu závodů, může se to otočit."

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze