Fantazie, říkala Baumrtová po 10. místě. A už se těší na pořádný steak

Znakařka Simona Baumrtová obsadila v semifinále desáté místo. (29. července 2012) | foto:  Dan Materna, MAFRA

30 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Po prvních trénincích v olympijském bazénu tvrdila: Úspěch by bylo semifinále. Přestože se do něj plavkyně Simona Baumrtová dostala snadno, navíc s českým rekordem, myslela i na další postupný krok. Skončila desátá a finále jí o fous uteklo. "Je to super. Jsem úplně nadšená," říkala přesto."

Ale stejně to musí mrzet, ne? Byl to kousek.
Trošičku. Ale já jsem vůbec nepočítala ani s desátým místem, navíc o půl vteřiny o šest desetin lepší výkon. Ale udělala jsem pro to všechno. Kdyby mi to někdo předtím řekl, že budu bojovat o 10. místa na olympiádě, tak bych řekla, že je idiot.

K postupu mezi osmičku scházely dvě desetiny. To je hodně?
Já letos srazila osobák o skoro dvě vteřiny, takže dvě desetiny jsou hodně. Po ranní rozplavbě jsem byla trochu optimistka, trošku jsem doufala, že by to mohlo vyjít. Ale i desáté místo fantastické.

V čem to je, že se tak lepšíte?
Možná i olympiádou. Změnili jsme s tátou tréninkový plán, začala jsem odpočívat, což jsem předtím nedělala. Trénovala jsem i o víkendech, teď už jsem je měla volné a určitě se to projevilo.

Za dva dny plavete dvoustovku, vaši silnější trať. Budete po výsledku ze stovky uvolněnější?
Snad jo, uvidíme. Trošku asi potrénuju, odpočinu, konečně se najím. Ale je to otevřené, stačí maličko přepálit první pětadvacítku a je to všechno v čudu. Třeba teď v rozplavbách vyhořely první čtvrtá a pátá z ME v Debrecínu.

Říkala jste: Najím se. To jste tady byla doteď hladem?
Držím se, ježiš já bych tak šla do toho mekáče! Jenže musím jenom těstovinkovat. Přemýšlím, že si dopřeju, táta mi to dovolí. Argentinský steak bych si taky dala, ale asi až po závodě. To pak sežeru všecko.

Je to vaše první olympiáda? Užíváte si to tu naplno?
Užívám, ale pořád je to takový, že ještě plavu. Kdybych nezávodila, je to jiné. Hrozně se těším, až budu mít čas se podívat na jiné sporty, protože atmosféra musí být skvělá. My se teď musíme soustředit na sebe a nevnímáme ten hukot okolí. Pak bude čas to oběhnout.

Nákupy už proběhly?
No, už proběhly. Ale jen chvilku. Byla jsem loni na univerziádě a tam jsem to podcenila. Nechala jsem se zlákat davem a moc jsem se nesoustředila na plavání, teď jedu jenom plavání a všechno ostatní až potom. Chceme do Harry Potter obchodu a tam si koupit Kulový blesk.

Stovka poprvé pod minutu. Co to pro vás znamená?
Fakt jsem to nečekala, na Evropě před dvěma měsíci za 1:00.05 minuty, o vteřinu jsem si dala osobák, teď zlepšení o dalších 1,6 desetiny. To je obrovský skok, třeba o třicet míst v žebříčku. Trošku mě děsí, až to budu muset obhajovat, to je čas jako prase.

Další z rubriky

Dobročinná aukce: dres Knapkové, Svobodův kord i jiné věci olympioniků

Věci od olympioniků určené pro dražbu iDNES.cz

VIDEO Můžete získat cennou vzpomínku na olympijské hry v Londýně: dres zlaté skifařky Knapkové, kord...

Na olympiádě pracovala zadarmo. Odvezla si písek i odznáček ze Samoy

DOBROVOLNICE. Na olympiádě v Londýně pracovala jako dobrovolnice i česká

Games Makers. Ti, kteří dělají hry. Bez nich by nedávno skončené olympijské hry v Londýně nebyly...

Olympijští hrdinové prohrávají. No a co? Důležitý byl Londýn

BÁJEČNÍ SPORTOVCI NA VESLOVACÍCH STROJÍCH. Prezident Václav Klaus přijal 23.

Vavřinec Hradilek nepostoupil při Světovém poháru v Čunovu do finále, Ondřej Synek se do něj...

Najdete na iDNES.cz