Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Beachvolejbalista Beneš půjde do olympijského turnaje „z postele“

Petr Beneš | foto: FIVB.org

26 2012
Rozhodně ne v ideálním rozpoložení se nachází před startem olympijského turnaje plážových volejbalistů český reprezentant Petr Beneš. Dlouhodobě se potýká s bolavými koleny a navíc ještě před odletem do Londýna dostal virózu a bere antibiotika.

"To ale nemusí znamenat nic špatného, protože si odpočinu a nejlepší forma přichází po deseti dnech ležení, což se mi vyplní. Půjdu na zápas rovnou z postele a věřím, že to bude dobré," řekl Beneš, jehož parťákem je Přemysl Kubala.

Sedmatřicetiletý Beneš má dlouhodobě problémy s koleny. Kvůli nim Češi před olympiádou nedohráli turnaj v Berlíně a další vynechali. "Kolena? To je stáří, artróza jako u normálních lidí, kteří sportují a namáhají kolena při výskocích. Už mám nějaký věk, zkušenosti, jak se říká, a kolena jsou opotřebovaná," řekl Beneš.

Ke kolenům se nejspíš kvůli klimatizaci přidala před odletem na olympiádu viróza. "Někde jsem ofoukl a měl jsem horečky, devětatřicítky až čtyřicítky," řekl a dodal, že nyní už má jen něco nad sedmatřicet. V olympijské vesnici si přesto zašel do posilovny a s Kubalou chodí trénovat na kurty postavené na Horse Parade.

Jediného, čeho se Beneš kvůli nachlazení bojí, je jeho fyzička. "Rychle se potím a je obava, abych vydržel v utkání se silami až do konce," řekl Beneš. Energii překonat všechny trable mu dodává olympijská atmosféra, kterou zažívá poprvé. "Má to pozitivní vliv i na pohybový aparát, tak věřím, že se dám dohromady."

Ani na chvilku Beneše nenapadlo, že by kvůli zdravotním komplikacím do Londýna nejel. "Jen jsem si myslel, že bych přiletěl později, ale tohle je moje olympijská premiéra i derniéra, proto mám dvojnásobnou motivaci se tady předvést. Užít si to a podat co nejlepší výkon. Určitě neprodáme kůži lacino," ujistil Beneš.

Vedle olympiády si Beneš dokáže vychutnat i Londýn. Město nad Temží dobře zná z obchodních cest, proto jeli s Kubalou na trénink i metrem, kochali se pohledem na Big Ben a prošli kolem sídla britského premiéra v Downing Street 10. "Nechci říci, že to je moje domácí město, ale je to příjemné, když to člověk zná a zná i mentalitu místních lidí a může s nimi příjemně pokecat," řekl Beneš.

Autoři: ,
Najdete na iDNES.czmobilní verze