Bečvář a Jeřábek do finále neprošli

20 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Pátek je pro české střelce v Aténách smolným dnem. Po Kateřině Kůrkové ztroskotali v kvalifikaci ve střelbě z libovolné malorážky v leže také Václav Bečvář a Tomáš Jeřábek. Bečvář se spolu s dalšími sedmi střelci podělil o 16. místo, Jeřábek se stejným počtem soupeřů o 24.příčku.

"Patrony jsem měl skvělý, zbraň taky, jen jsem trochu podlehl atmosféře," pokyvoval hlavou Václav Bečvář, ve 47 letech nejstarší český olympionik. Kvalifikaci dokončil se součtem 592 bodů, na postup byly potřeba tři navrch.

"Určitě jsem sem nepřijel v takové formě jako před čtyřmi roky do Sydney," připomněl své páté místo z posledních her. "Mé letošní výsledky se nepohybovaly na takové úrovni jako třeba minulý rok, kdy jsem místo na olympiádu vystřílel," dodal.

"Když je člověk ve formě, na co sáhne, to mu jde. A to nebyl můj dnešní případ. Když není forma a naopak pracuje nervozita, nemůžete dělat vůbec nic," tvrdí.

Jen o bod méně než zkušený Bečvář nastřílel jednatřicetiletý Tomáš Jeřábek. "Pár týdnů před olympiádou jsem v tréninku dosahoval výsledků mezi 590 a 595, takže jsem vlastně potvrdil současnou formu. A ta na finále olympijského závodu nestačí," konstatoval sebekriticky.

"Dlouho to nevypadalo zas tak beznadějně, ale šance definitivně pohasla v poslední položce. Nepodařilo se mi udržet potřebnou koncentraci," přiznal další muž z plzeňské střelecké líhně.

V neděli čeká oba střelce ještě jeden závod, standardní malorážka na 3x40 ran. "Zítra máme trénink, pozítří závod a uvidíme. Třeba to výjde," říká s výhledem na své druhé aténské vystoupení Bečvář.

"Bude záležet na tom, jak se mi sejde můj stoják (střelba ve stoje - pozn. redaktora). Ten ale nemám na úrovni světových střelců. Jen řemeny mám dobrý," usmíval se střelecký instruktor z Plzně.

Kvalifikaci libovolné malorážky vyhrál Američan Matthew Emmons s 599 body, o pouhý bodík zaostali Němec Christian Lusch a Slovák Jozef Gönci.

Slovenský reprezentant nakonec zůstal bez medaile, když pokazil devátou ránu a předstihl ho běloruský střelec Sergej Martynov. Olympijským vítězem se stal
úřadující světový šampion Matthew Emmons ze Spojených států, stříbro získal
Christian Lusch z Německa.

Muži:
Libovolná malorážka vleže:
1. Emmons (USA) 703,3 b. (599+104,3), 2. Lusch (Něm.) 702,2 (598+104,2), 3. Martynov (Běl.) 701,6 (596+105,6), 4. Gönci (SR) 700,5 (598+102,5), 5. De Nicolo (It.) 699,7 (595+104,7), 6. Eckhardt (Něm.) 697,6 (596+101,6), 7. Babb (USA) 696,8 (595+101,8), 8. Ťia Čan-po (Čína) 696,6 (595+101,6), ...16. Bečvář 592, 24. Jeřábek (oba ČR) 591 - nepostoupili do finále.Nejčtenější

Dvě Barbory. Zlaté české naděje pro olympijské Tokio či Paříž

Barbora Malíková si doběhla pro zlato na mládežnické olympiádě v Buenos Aires.

Vyrostou z nich hvězdy pro hry v Tokiu či Paříži? Češky Barbora Seemanová a Barbora Malíková zatím...

Další z rubriky

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz