Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bek Hamrlík se kvůli olympiádě vzbouřil

8 2002
New York, Praha - Do závodu s rychle ubíhajícím časem se pustil hokejista Roman Hamrlík. Chce vyhrát, třebaže se chvílemi jen belhá a nesmí příliš spěchat. Možná nejlepší český bek se po operaci kolena zkusí uzdravit co nejdřív, aby stihl únorovou olympiádu. Trochu se kvůli ní vzepřel i svému zaměstnavateli, klubu New York Islanders. Doufá, že se mu to v budoucnu nevymstí.

 „Vedení mi dalo najevo, že bych mohl pár zápasů vydržet a na artroskopii jít až před olympijskou pauzou,“ řekl do telefonu. „Olympiáda je moc nezajímá. Jde jim o vítězství a postup do play off. Jenže mě to do Salt Lake City táhne. A bolestí jsem stejně nemohl bruslit. Je to moje noha!“

Na amerického nebo kanadského reprezentanta by si Islanders tolik nedovolili. Hamrlík tlaku odolal, i když není umíněný rebel. Spíš mu patří označení „nice guy“, tedy hodný chlapík. Nehádá se, z klubu by se nerad stěhoval. Asijští majitelé Wang a Kumar konečně koupili dobré hráče, Osgooda, Jašina a Pecu. Paní Hamrlíková i dcera Natálka si na Long Islandu zvykly.

Tmavovlasý Moravan to má kousek k moři, kam občas vyrazí na ryby. Nedaleko od krásného domku jsou golfová hřiště. Tady, vlastně na venkově, bydlí řada boháčů vydělávajících velké peníze na Manhattanu.

Roman Hamrlík teď přežívá sám, jeho dívky odletěly před Silvestrem do Evropy. Včera se probudil a dychtivě se hrnul k oknu. Koleno se po delší nečinnosti potřebuje rozhýbat, na to si urostlý obránce zvykl. Víc ho však zklamal výhled přes sklo. „Zase žádný sníh! Včera ho v předpovědi slibovali a nic!“ stěžoval si.

Polovinu dne se povaluje, užívá si volna bez martyria tréninků, cestování a zápasů. „Dívám se v televizi na hokej a půjčil jsem si třeba film Score s Robertem de Nirem. To byla paráda!“ řekl.

Zbylý čas věnuje rehabilitaci. Protahování ve vodě, cvičení se závažím.

Chirurgický zákrok trval minulou středu patnáct minut, víc nebylo k vyčištění kloubu třeba. Avšak může trvat až šest týdnů, než se Hamrlík vrátí do plného zatížení na led. Kvůli účasti v Salt Lake City touží být fit na začátku února. „Zlepšuje se to, ale uvidím, jak to půjde den po dni,“ tvrdí opatrně.

Byť si už zašlapal na rotopedu, s optimismem šetří: „Poletím, jedině když budu stoprocentně zdravý.“ Olympiáda pro něj má zvláštní kouzlo. Koná se jednou za čtyři roky, potká na ní největší hvězdy, sleduje ji skoro celý svět.

V Naganu si Hamrlík vedle veterána Svobody dlouho zvykal na pravou stranu, léta hraje nalevo. Pro Salt Lake City se s ním počítá k mladíkovi Škoulovi, dalšímu levákovi. Tentokrát by mohl mít právo výběru sedmadvacetiletý Hamrlík.

Ale od úterý má přece novou starost. Teprve včera se dozvěděl, že na olympiádě platí pravidla mezinárodní federace, z nichž byl na rozdíl od NHL vypuštěn ofsajd na červené čáře. Beci tak mají těžší práci, protože soupeři mohou čekat na dlouhý pas až na útočné modré. „Fakt? To nemyslíte vážně!“ zhrozil se Hamrlík. „To bude kolotoč, to bude lítání!“

Autor:


Další z rubriky

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Norové podali stížnost kvůli dopingu


Lausanne Zástupci Norského olympijského výboru a tamního lyžařského svazu podali oficiální stížnost u...

Ruská federace tvrdě kritizovala Fetisova


Praha Ostrou kritiku Ruské hokejové federace si vysloužil hlavní trenér a manažer ruské olympijské sborné...Najdete na iDNES.cz