Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bém: Hry budou ziskové

28 2005
Praha - "Ekonomická studie jasně ukazuje, že pořádání letních olympijských her v Praze může být výnosné," předkládá primátor Pavel Bém jeden z hlavních argumentů pro konání her. "Za druhé je také nutné počítat s tím, že pořádání her podpoří růst infrastrukturních staveb. A to nejen na území hlavního města," říká primátor.

Vypočítává, že olympiáda bude katalyzátorem i pro růst nezbytných investičních staveb ve Středočeském kraji, ale i v Moravskoslezském, Jihomoravském a Jihočeském.

"Další nespornou výhodou je možnost mediální prezentace hlavního města, ale i celé České republiky, k níž se přitáhne mnohem větší pozornost zahraničních turistů," řekl Bém.

Podle něho si také Praha zaslouží dlouhodobější vize, což olympiáda je.

"O perspektivě rozvoje Prahy do roku 2020 se určitě může jednat s akademickou obcí, takový projekt může být konfrontován i s památkáři a dalšími odborníky," vyjmenoval Bém.

"A v neposlední řadě je příprava na pořádání olympijských her i pobídkou pro zahraniční investory," dodal primátor.

Primátor nevidí důvod, proč by přímé náklady na pořádání letních olympijských her měly překročit částku 135 miliard korun. Tento argument opozice na pražském magistrátu je podle něho nepodložený.

"My to máme podložené ekonomickou studií," dodal Bém.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze