Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Bém: Kritiku beru, poplašné zprávy ne

Pavel Bém | foto: MF DNES

23 2007
Praha - Výpis hlasování zastupitelstva o budoucnosti kandidatury metropole na olympiádu žádné drama nepřipomíná. Přitom v některých chvílích se jednací sál otřásal v základech. Příčina? Rozohněný primátor Pavel Bém, který sliboval, argumentoval i hrozil.

"Počítal jsem s bouřlivou diskusí a nakonec i poměrně jednoznačným rozhodnutím," přiznal.

Překvapilo vás něco?
Snad jen nízká míra informovanosti některých zastupitelů, na druhou stranu je to logické, jsme teprve na začátku. Čekají nás ještě nekonečné diskuse. Jediný nástroj k úspěchu ovšem bude maximální otevřenost.

Mluvíte o diskusích, přitom vás už na začátku vytočila kritika zastupitele Jiřího Witzanyho...
Jsem připraven na kritiku, ale musí být věcná, musí se opírat o racionální argumenty. Nesmí to být jen strašení a vytváření poplašných zpráv.

Copak pan Witzany někoho strašil?
Zneužil tématu ke svým politickým cílům, což mi přijde nefér. Já bych neřekl, že mě vytočil, ale zcela zaslouženě ode mě schytal kritiku. Tak tomu bude vždy, když kritik nebude vést kultivovanou debatu.

Jenže vy místo debat odjíždíte na výpravu do Himálaje...
Vždyť rada má schváleno programové prohlášení, bude fungovat podle jízdního řádu a plnit zadané úkoly bez jakýchkoliv problémů.

A olympiáda?
To je stejné. Bude ji připravovat město, útvar rozvoje hlavního města i společnost Praha olympijská a Český olympijský výbor. Za ty dva měsíce se nic nestane, bude tu odváděna standardní práce.

Nebojíte se, že po návratu najednou nasednete do rozjetého vlaku?
Já nebudu nikde začínat od nuly, jen navážu na to, co udělali kolegové.

Takže budou třeba připraveny další studie na přípravu olympiády?
Určitě, rozjeta je studie, která srovnává Strahov a Letňany jako území pro ceremoniální stadion, připravuje se studie na rekonstrukci Šutky na moderní akvapark. Slibuju, nic se tady nezastaví...

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze