Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Bém oznámí zájem Prahy o OH

3 2003
Praha - Úvahy o kandidatuře české metropole na pořádání letních olympijských her v roce 2016 nebo 2020 nejsou pouhým snem. "Nejde o žádnou hru," nedávno prohlásil místopředseda Českého olympijského výboru Karel Bauer. Jeho slova potvrzuje i skutečnost, že se pražský primátor Pavel Bém na dnešní večerní recepci v paláci Žofín před členy Mezinárodního olympijského výboru (MOV) o této myšlence zmíní. "Uvedu tam ambici, ale nechtějte teď po mně vědět, jakými přesně slovy," řekl Bém.Má se Praha ucházet o pořádání OH 2016? - hlasujte ZDEV Praze se rozhodlo, kde budou ZOH 2010

"Zcela otevřeně řeknu, že ta slova ještě neznám, a budu je velmi citlivě hledat. Celý den, co budu sedět v Bruselu na Výboru regionů," řekl  primátor: "Zmíním to citlivou formou, aby to nevyznělo neuváženě."
 
Zástupci města opět otevřeli otázku možné kandidatury Prahy na pořádání olympijských her před několika měsíci. Několikrát se tím už zabývali radní i zastupitelé. Bém zdůraznil, že Praha nyní nepodává přihlášku, tento krok by nastal až v roce 2008.
 
Až v březnu příštího roku má být hotova analýza, která má pomoci v rozhodnutí, zda Praha na hry skutečně kandidovat bude. Zastupitelé si rovněž vymínili to, že do září dostanou návrh na zajištění finančního a marketingového rozboru.

"Začátkem příštího roku bude jasné, kolik by přihláška a pořádání her stály, co by to pro nás znamenalo z hlediska infrastruktury, rozvojových území, jaké náklady by byly spojeny s výstavbou nejrůznějších sportovních stánků," vypočítal Bém. Poté by o tom měla jednat vláda.
 
Kde by případně mohla olympijská sportoviště stát, zatím není jasné. Primátorův náměstek Jan Bürgermeister zmínil bývalé průmyslové areály ve Vysočanech. Podle Béma má město poměrně velkou zásobu rozvojových lokalit, hovořit konkrétně je prý ale předčasné.

"Nerad bych vynášel jakékoli soudy, kde by mohl stát jaký stadion. To skutečně bude věcí studií, které se teprve zpracovávají," uvedl primátor.

Autoři: ,


Grafton Recruitment Praha
OBCHODNÍ MANAŽER #ICT

Grafton Recruitment Praha
Zlínský kraj
nabízený plat: 30 000 - 60 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze