Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Benda se do německé nominace nevešel

13 2006
Turín - Za národní mužstvo odehrál 175 zápasů, ale na olympijských hrách počet startů nerozšíří. Nejzkušenější německý hokejista Jan Benda se nevešel do výběru trenéra Uweho Kruppa pro turnaj v Turíně. V týmu zůstali dva hráči s českými kořeny Petr Fical a Tomáš Martinec, syn hokejové legendy Vladimíra Martince.

Světoběžník Benda, který měl být vedle českého brankáře Milana Hniličky z Liberce a slovenského gólmana Jána Lašáka třetím zástupcem české extraligy na olympijském turnaji, vypadl i přesto, že neměl zdravotní problémy a figuroval v závazné třiadvacetičlenné nominaci Německa. Ta musela být nahlášena do 22. prosince.

"Jan už není nejmladší," řekl již dříve Krupp na adresu dlouholetého kapitána německé reprezentace.

Bendovi, který zahájil sezonu v Litvínově a bude pomáhat v závěru nejvyšší soutěže Zlínu, nepomohly k účasti na čtvrtých olympijských hrách ani nedávná zranění opor z NHL Jochena Hechta a Marka Sturma.

Podobně jako bBelgický rodák s českými rodiči dopadl i Kopitz, který také byl v prosincové nominaci. Jeho místo zaujal bek Eisbärenu Berlín Robert Leask. Další bek Bažány, rodák ze Slovenska, v původním výběru nebyl.

Před Sturmem a Hechtem vypadl Kruppovi pro zranění také útočník Michael Hackert z Frankfurtu. Posty v ofenzivě nově zabrali Sebastian Furchner s Tinem Boosem z Kolína nad Rýnem a Sven Felski s Florianem Buschem z Eisbärenu Berlín.

 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze