Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bettman se ohradil proti Gretzkého slovům

20 2002
Salt Lake City - Komisionář NHL Gary Bettman řekl, že bude v lize velice ostražitě sledovat případné odvety za zákroky hráčů na olympiádě. Reagoval tak na Gretzkého slova o zákroku českého obránce Romana Hamrlíka na Kanaďana Fleuryho. Gretzky varoval, že podobné souboje budou mít dohru v utkáních NHL. "Náš led není místem pro vyřizování účtů!" říká Bettman.

Gretzky uvedl, že hráči nebudou oplácet hned v Salt Lake City kvůli olympijským zvyklostem a odvedou zákroky v lize. "Jestli se pak něco podobného stane v NHL, vyvodíme z toho důsledky," rázně se ohradil Bettman.

Historicky nejlepší střelec slavné NHL ještě přidal, že Evropané nesnáší Kanaďany a vytváří se "Americká propaganda". Prezident IIHF René Fasel s tím rozhodně nesouhlasí. "Nemyslím si, že bychom neměli rádi kanadský hokej. To je absolutní nesmysl," uvedl Švýcar Fasel. "Je to hokejová země. Asi jsou teď pod příliš velkým tlakem."

Bettman se pak ještě snažil zachránit kredit NHL, který trochu upadl poté, co týmy nemohly počítat v kvalifikaci se všemi hvězdami. Na to doplatili hlavně Slováci.

Mluvil také o tom, že není takový rozdíl mezi NHL a ostatními soutěžemi kvůli jiným rozměrům hřiště nebo rozdílným pravidlům o ofsajdu. "Je to prostě proto, že tam hrají nejlepší hráči světa."

Nakonec nejvlivnější muž severoamerické hokejové ligy dodal, že je ještě příliš brzy říci, jestli NHL pustí své hráče na ZOH 2006 v Turíně. "Teď nemohu vědět, co se stane. Všechno zhodnotíme až během té sezony," tvrdí Bettman.

"Musíme si být jisti, že olympiáda nijak neovlivní naši ligu, která je to nejdůležitější." Dále naznačil, že kratší olympijský formát by mohl být spravedlivější i pro týmy, které nepatří do nejsilnější šestky. "IIHF musí strukturu turnaje upravit, aby se zkrátil. Pokud by měl být delší než 12 dnů, hráči NHL tam nebudou," uzavřel diskusi komisionář.

 

Autor:


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Lazutinová se bude o medaili soudit


Moskva Místo pokory a studu po dopingové aféře přešla ruská běžkyně na lyžích Larisa Lazutinová do...

Ruská federace tvrdě kritizovala Fetisova


Praha Ostrou kritiku Ruské hokejové federace si vysloužil hlavní trenér a manažer ruské olympijské sborné...Najdete na iDNES.cz