Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Bez medaile se nevracej, říkala paní Straková

27 2006
Plzeň - S bušením srdce se dívala v sobotu na boj našich hokejistů s Rusy o olympijskou medaili Plzeňanka Miroslava Straková. Její třiatřicetiletý syn Martin půl minuty před koncem pečetil vítězství střelou do prázdné brány. „Měla jsem strach, aby se medaile klukům povedla," smála se Miroslava Straková.

"Martinovi jsem říkala: Když se netrefíš do plný brány, zkus to aspoň do prázdný. Je vidět, že si vzal máminu radu k srdci,“ dodala.
 
V sobotu večer čeští hokejisté dostali olympijské medaile, v neděli ráno už většina z nich letěla z Itálie do Ameriky. V noci na středu už řada z nich bude hrát v severoamerické NHL za své kluby.

Zklamání fanoušků ze zisku bronzu Miroslava Straková nechápe.

„Kdyby hráli finále a skončili druzí, lidi by asi byli také nespokojení. My jsme asi takoví - chceme všechno, nebo nic. Vezměte, jak skvěle hráli Slováci, velmoci Amerika i Kanada. Všichni jsou bez medaile. Kluci jsou opravdu šťastní za třetí místo. Moc chtěli vyhrát, ale nesedlo jim to, nešlo to,“ hodnotí výkony máma reprezentačního útočníka.

Ještě před odjezdem na olympiádu Martinu Strakovi řekla, aby se domů bez medaile nevracel. Kdyby nevyhrál, měl ji někde koupit.

„Když když jsem ho viděla v televizi, jak medaili ukazoval do kamery, asi mu spadl kámen ze srdce. Nemusel nikde shánět nějakou jinou,“ dodala v nadsázce šťastná máma.

Autoři:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze