Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bez porážkou jsou jen Američané

25 2000
S y d n e y - Američtí basketbalisté zůstali jediným neporaženým týmem v olympijském turnaji po skončení základní části. První ztrátu totiž dnes zaznamenali obhájci stříbrných medailí z Jugoslávie, když překvapivě prohráli s Kanadou. Černý kůň soutěže se díky vítězství vyhnul nutnosti nastoupit ve čtvrtfinále proti Spojeným státům a naopak jako vítěz skupiny B bude mít za soupeře papírově nejslabšího účastníka skupiny A Francii.

Francouzi podle očekávání podlehli v závěrečném utkání skupiny A Spojeným státům 94:106, ale mohou se pyšnit tím, že Američanům nastříleli v utkání nejvíc bodů od doby, kdy na olympiádě startují profesionálové z NBA. Americký tým se ovšem na závěr bojů ve skupině soustředil hlavně na to, jak co nejvíc pobavit vyprodané hlediště haly The Dome. Především po přestávce předváděl favorizovaný tým jednu atraktivní akci za druhou a nešetřil smečemi.

Nástupci Dream Teamu nastříleli v pěti utkáních průměrně 101 bodů. První americký tým složený z profesionálů z NBA dosáhl v Barceloně průměru 116 bodů, v Atlantě už to bylo jen 104 bodů. Vedle duelu Kanada - Francie se ve čtvrtfinále uskuteční šlágry USA versus Rusko a vzájemný duel medailistů z předchozí olympiády mezi Jugoslávií a Litvou. Poslední dvojici tvoří domácí Australané s mistry Evropy z Itálie.

Americký basketbalista Kidd

Autor:


Témata: Barcelona, Dream Team

Další z rubriky

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...Najdete na iDNES.cz