Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Běžec Baumann dostal dvouroční distanc

18 2000
S y d n e y - Dieter Baumann, německý vytrvalec, byl arbitrážní komisí Mezinárodní atletické federace (IAAF) přímo v dějišti olympijských her v Sydney potrestán zákazem startů na dva roky za dopink. Tříčlenná komise pod vedením Singapurce Lin Kok Loha tak zrušila rozhodnutí německého svazu, který v červnu olympijského vítěze z Barcelony podezření z dopinku zbavil.
Pětatřicetiletý Baumann, barcelonský vítěz běhu na 5000 metrů, byl loni v listopadu dokonce dvakrát pozitivně testován na nandrolon. Národní svaz jej v únoru potrestal dvouletým zákazem startů, ovšem Baumann opakovaně trval na své nevině a bránil se tvrzením, že mu někdo zakázanou látku vpravil do tuby se zubní pastou.

Po řadě soudních i mimosoudních jednáních nakonec domácí svaz přistoupil na výsledky nezvyklé analýzy Baumannových vlasů. Podle ní se v atletově těle neobjevily v uplynulých měsících stopy zakázaných podpůrných prostředků. Baumann byl omilostněn a vzápětí splnil na mítinku v Norimberku limit pro účast na olympijských hrách v Sydney. Až do neška se na vrchol sezony připravoval v Brisbane.
Autor:


Další z rubriky

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...Najdete na iDNES.cz