Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Běžec Jakš si pochvaluje jídlo v olympijské vesnici

8 2010
První tréninky na olympijských tratích v kanadském Whistleru má za sebou běžec na lyžích ze Železné Rudy Martin Jakš. "Do Whistleru jsme se přesunuli 3. února ze Silver Star. Ubytovaní jsme pohromadě, vždy šestice sportovců obývá jeden byt o třech pokojích. Ubytování je na velice dobré úrovni," líčí Jakš na svých internetových stránkách martinjaks.cz.

V druhé polovině pobytu české reprezentaci v předolypijském kempu v Silver Star moc nepřálo počasí.

"Několik tréninků jsme absolvovali ve sněžení a v teplotách jen těsně pod nulou, což je jedna z nejsložitějších podmínek pro mazání i pro samotnou jízdu. Byli jsme za to ale celkem rádi. Takovéto počasí je totiž prý nejčastější ve Whistleru na olympijských tratích. Odjeli jsme rychlé měřené tréninky, po kterých by snad forma měla jít nahoru," věří Jakš.

Samotný přesun do olympijské vesnice byl rozdělen na tři části. "Autobusem do Kelowny na letiště, pak asi hodinový let do Vancouveru a potom nás ještě s několika dalšími sportovci organizátoři převezli do olympijské vesnice do Whistleru. To byla asi nejnepříjemnější část cesty. Z Vancouveru jsme jeli autobusem asi dvě a půl hodiny," popisuje železnorudský rodák.

Česká reprezentace se ale úspěšně dostala přes všechny kontroly a ubytovala se v jedné z nově postavených budov. "V obrovské jídelně jsou k dispozici pokrmy z různých světových kuchyní, takže je opravdu z čeho vybírat," pochvaluje si běžec na lyžích.

Od včerejška už měla česká výprava trénovat na závodních tratích.

Autor:


Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?
Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?

Sehnat práci s dítětem se dá, jen se na to musí správně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze