Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Běžec vyvázl. Snad jen zázrakem

21 2002
Žďár nad Sázavou - Při odletu na olympijské hry už zase na letišti vtipkoval, ale co scházelo a v běžecké výpravě do Salt Lake City by Martin Koukal chyběl. "Když viděli hasiči a policajti mou zničenou felicii, říkali, že je to zázrak, jak jsem vyvázl. A že tu chodím a mluvím s nimi, tak zázrak na druhou.“ Po té silnici jezdí téměř každý den. Ze Žďáru nad Sázavou, tam bydlí, do Nového Města na Moravě. Trénovat na místních tratích, kde je doma i Světový pohár.

Jenže tentokrát, bylo to na přehledném místě, před ním stálo auto, pick-up. "Vodohospodáři, měřili tam někomu vodu. Byla trochu mlha, klouzalo to a  proti jelo auto."Do stojícího vozu se trefil naplno. Před nárazem, jak  to bývá, nevnímal nic. Jen strašnou ránu a pak polštář airbagu. A  ozvala se bolest, jak ještě hlavou narazil do předního skla. Airbag jej zachránil. "Kdybych ho neměl, letěl bych jiným směrem než na olympiádu."

Vylezl sám, i když byl v šoku. Krev mu crčela z roztrženého pravého obočí. Zrovna jel kolem známý, a  tak ho vzal na polikliniku. "Jako když si ho objednám, měl službu můj osobní chirurg, kamarád  Vlasta Krejs. Už mě šil mockrát, většina stehů na mém těle je od něho."

Rodiče, poplašení zprávou, že na silnici stojí Martinova zničená  felicie a řidič nikde, konečně vydechli. "Lehni si, odpočiň si." A volal bratr, hokejista, co hraje za Pardubice. "Slíbils, že přijdeš!"  "Teď před olympiádou? Chytnu tam ještě nějakou chřipku!" "Neboj se, budeš v skyboxu."

A tak sledoval zápas extraligy s Třincem v zasklené  lóži. A druhý den, v sobotu, se na lyžích projel půldruhé hodiny. "Jestli  jsou všechny kosti a šlachy v pořádku." Byly.

Martin Koukal s rozbitým obličejem krátce před odletem na olympiádu.

Autoři:


Další z rubriky

Mühlegg: Když řeknu vše, vyvolám chaos


Sevilla Tři sportovci přistižení při dopingu během Zimních olympijských her v Salt Lake City se snaží...

Lazutinová se bude o medaili soudit


Moskva Místo pokory a studu po dopingové aféře přešla ruská běžkyně na lyžích Larisa Lazutinová do...

Mühlegg žádá zpět zlatou medaili


Lausanne Španělský běžec na lyžích Johann Mühlegg žádá u Mezinárodní sportovní arbitráže vrácení zlaté...Najdete na iDNES.cz