Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Běžeckou štafetu z OH vyřadila Srí Lanka

9 2004
Praha - Na olympijské hry se nepodívá česká běžecká štafeta na 4x400 metrů, kterou na poslední chvíli z posledního šestnáctého postupového místa v aktuálním pořadí podle průměru dvou nejlepší časů z nominačního období vyřadili běžci Srí Lanky. Česká výprava se tak ztenčí o tři členy - Karla Bláhu, Václava Bláhu a Jana Hanzla.

Nyní je jistých atletů pro Atény třiatřicet, tento počet se však může až do konečného termínu pro plnění limitů 9. srpna změnit.

Atletický svaz ve středu předložil Českému olympijskému výboru (ČOV) seznam dalších šestatřiceti potencionálních účastníků Her.

Pokud by totiž někdo splnil normu a na seznamu by nefiguroval, jeho start na olympiádě by byl vyloučen.

Celkem má nyní ČOV v návrhu nominace 135 sportovců. Plavci totiž vedle avizované Kristýny Kyněrové jmenovali další dva adepty na divoké karty. Jsou jimi prsař Daniel Málek, dvojnásobný finalista ze Sydney, a kraulařka Jana Pechanová. Oba se limitům přiblížili na pár desetin.

Zasedání výkonného výboru ČOV, který závěrečnou jmenovitou nominaci projedná, se uskuteční 13. července. O den později bude v Sazka Areně při zasedání pléna ČOV schválena.

V Sydney 2000 startovalo 126 českých sportovců, čtyři roky před tím v Atlantě bylo 116 reprezentantů.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze