Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ruský běžec zlomil lyži a byl v koncích. Pomohl mu trenér z Kanady

Ruský běžec na lyžích Anton Gafarov spadl při semifinálovém sprintovém závodu v olympijském středisku Laura Cross Country. (11. února 2014) | foto: AP

12 2014
Takové momenty se na olympijských hrách obzvlášť vyjímají. Diváky v Soči dojal příběh ruského běžce na lyžích Antona Gafarova, který měl v semifinále sprintu velkou smůlu, ale přes veškerou frustraci závod dokončil. I díky pomoci "soupeře".

Gafarov si v úterý vybojoval postup ze čtvrtfinále, ale to bylo vše. V semifinálovém sprintu doběhl s téměř tříminutovou ztrátou, přesto ho fanoušci odměnili potleskem vestoje.

Co se tedy přihodilo?

Sedmadvacetiletý ruský běžec přibližně v půlce závodu upadl tak nepříjemně, že si nalomil levou lyži. I tak se rozhodl pokračovat. Levou nohu však nemohl zvedat, a tak se jen odpichoval hůlkami. A po chvíli spadl znovu.

PODĚKOVÁNÍ DIVÁKŮM. Ruští fanoušci ocenili Gafarovu touhu dojet do cíle

PODĚKOVÁNÍ DIVÁKŮM. Ruští fanoušci ocenili Gafarovu touhu dojet do cíle potleskem vestoje.

UNAVENÝ A ROZMRZELÝ. Po dvou pádech toho měl ruský lyžař Anton Gafarov dost.

UNAVENÝ A ROZMRZELÝ. Po dvou pádech toho měl ruský lyžař Anton Gafarov dost.

Druhý pád už lyže nevydržela a úplně se rozlomila. Zdálo se, že Gafarov bude muset ze závodu definitivně odstoupit. Rus se těžce sbíral z tratě, když vtom se u něj objevil kanadský kouč Justin Wadsworth s náhradní lyží v ruce. A nejen že ji Gafarovovi nabídl, ale také mu ji nazul.

"Bylo to jako sledovat zvíře chycené v pasti," vyprávěl později Wadsworth pro deník Toronto Star. "V takové chvíli přece nejde jen sedět a nic nedělat. Chtěl jsem, aby si při dokončení závodu zachoval důstojnost."

První Hattestad dojel do cíle v čase 3,36. Gafarov potřeboval skoro dvojnásobek, přesto byl zejména pro ruské diváky hrdinou.

Autor:


Témata: Soči, ZOH
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze