Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Běžkyně Skalníková bere antibiotika, start štafety se komplikuje

Eva Skalníková | foto: Lukáš Bíba, MF DNES

17 2010
Whistler (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Antibiotika a pokoj v izolaci, tak vypadá pozměněný plán běžkyně na lyžích Evy Skalníkové. Bez závodnice, kterou trápí zánět nosohltanu, by příští čtvrtek nemohla odstartovat svůj olympijský závod česká štafeta. "Ještě je čas, aby se stihla uzdravit," věří trenér Jiří Šimůnek.

Start ženské štafety je znovu nejistý. V původní nominaci na olympijské hry byly jen tři běžkyně, takže se s účastí v týmovém závodě vůbec nepočítalo. Po dodatečném navýšení účastnických míst však mohla do Vancouveru odcestovat i Eva Skalníková.

Teď právě dodatečně povolaná závodnice onemocněla. "Už třetí den jí trápí zánět nosohltanu, stav se nezlepšoval, a tak jsem musel dnes nasadit antibiotika," řekl lékař českých běžců Martin Koldovský.

Pětadvacetiletá závodnice už od úterka bydlí na izolaci, aby nenakazila ještě další olympioniky. Antibiotika jí vyřadí na pět dní z tréninku. "Nemohli jsme dál čekat. Takhle má šanci po vyléčení závodit, ale kdybychom váhali a dali jí léky třeba za tři dny, tak se můžeme se štafetou rovnou rozloučit," dodal lékař.

"Situace není ideální. Kromě Eva Skalníkové byla nachlazena i Eva Nývltová, ale už je v pořádku, dnes jela závod," řekl trenér Šimůnek. "Zbývá ještě týden, uvidíme, jak se situace vyvine, ale je jasné, že po takové nemoci to na trati nebude ono."Najdete na iDNES.czmobilní verze