Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Biatlonisté míří do Salt Lake City

31 2002
Yellowstone - První část předolympijského kempu ukončili čeští biatlonisté. Z Yellowstonu se teď letecky přesunou do olympijské vesnice. V Salt Lake City se ovšem dlouho nezdrží a rovnou vyrazí na závěrečný týdenní trénink na olympijské tratě do Soldier Hollow. "Za hodinu odjíždíme," hlásil reprezentant Roman Dostál. Z Yellowstonu do Salt Lake City je čeká hodinový let. "V olympijské vesnici se jen ubytujeme, vybalíme věci, které tam můžeme nechat, a asi hned vyrazíme na olympijské tratě," prozradil program po příletu.

Biatlonisté v Yellowstonu strávili osm tréninkových dnů. Zvládli aklimatizaci a podle Dostála i solidní trénink, přestože minulé dva dny pořádně mrzlo. "Nad ránem bylo minus třicet a když jsem začínali trénovat oteplilo se na minus dvaadvacet," přiblížil Dostál.

V nadmořské výšce 2000 metrů měli metr čerstvého sněhu. V Yellowstonu, kde trénují i Rusové, Francouzi a Norové, je trochu jiné klima než v Soldier Hollow. "Tam je většinou umělý sníh a hůř se tam dýchá. Ale ještě před sebou máme týden na to, abychom si na tamní podmínky zvykli," uklidňoval se Dostál.

Na větrné střelnici v Yellowstonu biatlonisté používali tzv. tréninkové náboje. "Jsou obyčejnější," popsal Dostál. Všichni napjatě očekávali, zda ve vesnici naleznou bedny se závodním střelivem. "To bude překvapení, snad tam budou," doufal Dostál.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze