Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Biatlonisté míří do Salt Lake City

31 2002
Yellowstone - První část předolympijského kempu ukončili čeští biatlonisté. Z Yellowstonu se teď letecky přesunou do olympijské vesnice. V Salt Lake City se ovšem dlouho nezdrží a rovnou vyrazí na závěrečný týdenní trénink na olympijské tratě do Soldier Hollow. "Za hodinu odjíždíme," hlásil reprezentant Roman Dostál. Z Yellowstonu do Salt Lake City je čeká hodinový let. "V olympijské vesnici se jen ubytujeme, vybalíme věci, které tam můžeme nechat, a asi hned vyrazíme na olympijské tratě," prozradil program po příletu.

Biatlonisté v Yellowstonu strávili osm tréninkových dnů. Zvládli aklimatizaci a podle Dostála i solidní trénink, přestože minulé dva dny pořádně mrzlo. "Nad ránem bylo minus třicet a když jsem začínali trénovat oteplilo se na minus dvaadvacet," přiblížil Dostál.

V nadmořské výšce 2000 metrů měli metr čerstvého sněhu. V Yellowstonu, kde trénují i Rusové, Francouzi a Norové, je trochu jiné klima než v Soldier Hollow. "Tam je většinou umělý sníh a hůř se tam dýchá. Ale ještě před sebou máme týden na to, abychom si na tamní podmínky zvykli," uklidňoval se Dostál.

Na větrné střelnici v Yellowstonu biatlonisté používali tzv. tréninkové náboje. "Jsou obyčejnější," popsal Dostál. Všichni napjatě očekávali, zda ve vesnici naleznou bedny se závodním střelivem. "To bude překvapení, snad tam budou," doufal Dostál.

Autor:


Další z rubriky

Zlatou medaili dostala Slucká až doma


Moskva Kopii zlaté olympijské medaile dostal krasobruslařka Irina Slucká během slavnosti na Rudém náměstí...

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Slalomář Baxter musí vrátit olympijský bronz

Baxter s inhalátory

Londýn Britský lyžař Alain Baxter přijde kvůli pozitivnímu dopingovému nálezu o bronzovou olympijskou...Najdete na iDNES.cz