Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Biatlonisté se stěhují do vesnice

7 2002
Slodier Hollow - Přes týden strávili čeští biatlonisté závěrečnou přípravu na olympijské hry na tratích v Soldier Hollow. Nedaleko olympijského areálu bydleli, jenomže kvůli nedostatku místa v pronajatém domě, o který se dělili s běžci na lyžích, se museli rozdělit na třetiny. Většina biatlonistek našla místo v domě u běžců na lyžích, ale trenéři měli pronajatý byt až ve městě Heber, vzdáleném asi dvacet minut jízdy autem. Muži a Kateřina Losmanová pak týden spali na nedaleké farmě v Homesteadu. "Nazývali jsme to statkem, ale bylo to krásné ubytování," řekl trenér mužů Milan Janoušek.

Dnes se biatlonisté přestěhují do olympijské vesnice v Salt Lake City a u tratí budou spát vždy noc před soutěží. V mrazivých a slunečných podmínkách - po ránu bývá na tratích okolo minus sedmnácti stupňů - biatlonisté ideálně trénovali.

"Podmínky byly skvělé. Kéž by to tak zůstalo a nepadaly nějaké háky nebo něco podobného," přála si Kateřina Losmanová. Před závody se ovšem očekává změna počasí. "Má být vánice a oteplení, ale nikdo neví, o jaký kopec se to zarazí," zaslechl Janoušek.

Přípravu a aklimatizaci zvládli všichni bez problémů. "Všechno jde podle plánu i zdraví drží," zaklepala Losmanová, letos nejlepší česká biatlonistka ve Světovém poháru. Z mužů má stále problémy Zdeněk Vítek s naraženým kolenem z autonehody před odletem do USA. "Koleno ho bolí při bruslení," řekl Janoušek.

V dějišti her mají biatlonisté všechny zbraně i náboje. Bedny se střelivem do Ameriky dorazily v pořádku, i když se převoz nevyhnul problémům. "Jednu bednu deklarovali jako broky, ale vše se vyřešilo a náboje jsou tady," přiblížil předseda svazu Václav Fiřtík.

Autor:


Další z rubriky

Zlatou medaili dostala Slucká až doma


Moskva Kopii zlaté olympijské medaile dostal krasobruslařka Irina Slucká během slavnosti na Rudém náměstí...

Mühlegg žádá zpět zlatou medaili


Lausanne Španělský běžec na lyžích Johann Mühlegg žádá u Mezinárodní sportovní arbitráže vrácení zlaté...

Olympionička Novotná sbírá po tréninku žíněnky


Benátky nad Jizerou V chumlu rychlobruslařů, kteří se několikrát týdně brzy ráno prohánějí po ledové ploše benáteckého...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.Najdete na iDNES.cz