Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Biatlonisté se stěhují do vesnice

7 2002
Slodier Hollow - Přes týden strávili čeští biatlonisté závěrečnou přípravu na olympijské hry na tratích v Soldier Hollow. Nedaleko olympijského areálu bydleli, jenomže kvůli nedostatku místa v pronajatém domě, o který se dělili s běžci na lyžích, se museli rozdělit na třetiny. Většina biatlonistek našla místo v domě u běžců na lyžích, ale trenéři měli pronajatý byt až ve městě Heber, vzdáleném asi dvacet minut jízdy autem. Muži a Kateřina Losmanová pak týden spali na nedaleké farmě v Homesteadu. "Nazývali jsme to statkem, ale bylo to krásné ubytování," řekl trenér mužů Milan Janoušek.

Dnes se biatlonisté přestěhují do olympijské vesnice v Salt Lake City a u tratí budou spát vždy noc před soutěží. V mrazivých a slunečných podmínkách - po ránu bývá na tratích okolo minus sedmnácti stupňů - biatlonisté ideálně trénovali.

"Podmínky byly skvělé. Kéž by to tak zůstalo a nepadaly nějaké háky nebo něco podobného," přála si Kateřina Losmanová. Před závody se ovšem očekává změna počasí. "Má být vánice a oteplení, ale nikdo neví, o jaký kopec se to zarazí," zaslechl Janoušek.

Přípravu a aklimatizaci zvládli všichni bez problémů. "Všechno jde podle plánu i zdraví drží," zaklepala Losmanová, letos nejlepší česká biatlonistka ve Světovém poháru. Z mužů má stále problémy Zdeněk Vítek s naraženým kolenem z autonehody před odletem do USA. "Koleno ho bolí při bruslení," řekl Janoušek.

V dějišti her mají biatlonisté všechny zbraně i náboje. Bedny se střelivem do Ameriky dorazily v pořádku, i když se převoz nevyhnul problémům. "Jednu bednu deklarovali jako broky, ale vše se vyřešilo a náboje jsou tady," přiblížil předseda svazu Václav Fiřtík.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze