Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Biatlonistka Kuzminová má stříbro ze stíhačky a Slovensko druhou medaili

JEŠTĚ PRVNÍ. Po druhé střelbě se dostala Neunerová před Kuzminovou a nezadržitelně si jela pro zlato. | foto: AP

16 2010
Whistler (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Až běh po závěrečné střelbě rozhodl o biatlonovém zlatu z ženské stíhačky. Němka Neunerová i Slovenka Kuzminová zastřílely se dvěma chybami, ale na trati kralovala stříbrná ze sprintu Neunerová a doběhla si pro své premiérové olympijské zlato. Slovenská vítězka sprintu Kuzminová se musela spokojit se stříbrem. Nejlepší Česka Rezlerová skončila po nadějném úvodu na 32. místě.

Obě soupeřky si ve Whistleru prohodily pořadí oproti úvodnímu sprintu a jsou prvními dvojnásobnými medailistkami z her ve Vancouveru.

Po stříbru ze sprintu si talentovaná Němka dojela s rukama nad hlavou pro první olympijské zlato, ale velkou radost v cíli měla oprávněně i Kuzminová. Pro bronz si dojela bezchybně střílející Francouzka Brunetová.

Díky Kuzminové získalo Slovensko v biatlonu druhou medaili a v hodnocení olympijských her ve Vancouveru předstihlo Českou republiku. Celkem mají východní sousedé Česka třetí zimní olympijskou medaili v samostatné historii.

VYŠLA I STOJKA. Magdalena Neunerová se celou sezonu při střelbě ve stoje trápila, na olympiádě ale chybuje málo.JÁ MÁM ZLATO! Magdalena Neunerová nemůže uvěřit, že je olympijskou šampionkou ve stíhačce.ŠŤASTNÁ VÍTĚZKA. Německá biatlonistka Magdalena Neunerová slaví v cíli stíhacího závodu,

Magdalena Neunerová zaslouženě vybojovala první olympijské zlato kariéry.

Češkám závod na těžkém sněhu nevyšel.

Magda Rezlerová měla stíhačku rozjetou na první dvacítku, ale čtyři chyby na poslední stojce ji nakonec přisoudily až  32. pozici, se ztrátou tří a půl minut na vítězku. "Zasekla se na druhé ráně a pak už to měla rozhozené," litoval reprezentační kouč Milan Janoušek.

Zklamaná byla i Rezlerová. "Jedna chyba se bere, ale čtyři jsou moc. Nerozumím tomu," uvedla osmadvacetiletá reprezentantka. "Co se týče sněhových podmínek, tak to byl asi nejhorší závod v letošní sezoně."

O třináct pozic proti sprintu si pohoršila Veronika Vítková. Tři chyby jí stačily na 37. místo. "Jsem ráda, že jsem to trefila aspoň takhle. Necítila jsem se fit, už od příjezdu na olympiádu bojuji s nachlazením. Po spritntu jsem den ležela," prohlásila jednadvacetiletá česká naděje.

Polepšila si pouze Zdeňka Vejnarová, která se šedesátkou nakonec dojela pětapadesátá. "Chtěla jsem si spravit chuť. Ale se šesti chybami se s tím moc dělat nedalo. Ale dřela jsem - vždyť to byl olympijský závod."

Stíhací závod žen na 10 km:

1. Neunerová (Něm.) 30:16,0 min. (2 tr. okruhy), 2. Kuzminová (SR) -12,3 (2), 3. Brunetová (Fr.) -28,3 (0), 4. Olofssonová-Zideková (Švéd.) -39,4 (1), 5. Bergerová (Nor.) -51,2 (0), 6. Bulyginová -52,1 (1), 7. Zajcevová (obě Rus.) -1:04,3 (2), 8. Flatlandová (Nor.) -1:17,3 (1), 9. Gregorinová (Slovin.) -1:22,6 (2), 10. Henkelová (Něm.) -1:24,5 (3), ...32. Rezlerová -3:30,9 (5), 37. Vítková -3:46,5 (3), 55. Vejnarová (všechny ČR) -7:14,6 (6).Najdete na iDNES.czmobilní verze