Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Biatlonistka Neunerová má třetí olympijskou medaili, druhou ze zlata

Vítězka olympijského závodu biatlonistek na 12.5 kilometru Magdalena Neunerová z Německa. | foto: AP

21 2010
Německá biatlonistka Magdalena Neunerová se zařadila k největším postavám her ve Vancouveru. V závodě na 12,5 kilometru s hromadným startem získala svou druhou zlatou medaili.

Druhá skončila Olga Zajcevová z Ruska, kterou rychlejší soupeřka předběhla až ve finiši na stadionu. Německý triumf završila třetím místem Simone Hauswaldová.

Nesmírně dramatický závod měl v každé své fázi jinou ženu v čele. Nejprve vedla Ruska Světlana Slepcovová,  ale o dobré umístění se připravila dvěma nepřesnými zásahy při druhé zastávce na střelnici.

Pak se dopředu prodrala Hauswaldová a dopustila se téže chyby na třetí položce. Ruský atak v tu chvíli vedla Olga Medvedcevová, ale na ni v cíli zbyla čtvrtá pozice.

Zajcevová vyjížděla na trať jako první z poslední střelby s jedinou netrefenou ranou v celém závodě, ale nestačila na lyžařské kvality Neunerové, jež minula dva terče. Němka ve Whistler Olympic parku získala už stříbro ve sprintu a zlato ve stíhačce.

Slovenská reprezentantka Anastazia Kuzminová, jež má na svém kontě dvě medaile, obsadila v nedělním závodě osmé místo.

výsledky závodu biatlonistek na 12,5 kilometru s hromadným startem

1. Neunerová (Něm.) 35:19,6 (2 tr. okruhů), 2. Zajcevová (Rus.) -5,5 (1), 3. Hauswaldová (Něm.) -7,3 (2), 4. Medvědcevová (Rus.) -21,2 (0), 5. Gregorinová (Slovin.) -29,4 (1), 6. Domračevová (Běl.) -33,6 (1), 7. Baillyová (Fr.) -42,4 (2), 8. Kuzminová (SR) -43,3 (3), 9. Henkelová (Něm.) -53,9 (1), 10. Jonssonová (Švéd.) -56,3 (2).

Autor:


Květákové pečené placičky
Květákové pečené placičky

Zdravá dobrota na eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze