Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Biatlonistky čeká vytrvalostní závod

12 2006
Turín - Biatlonistky Kateřina Holubcová, Irena Česneková, Magda Rezlerová a Zdenka Vejnarová ve vytrvalostním závodě na 15 kilometrů a sáňkařka Markéta Jériová jsou jedinými českými zástupci ve třetím soutěžním dnu na olympijských hrách v Turíně. Událostí je také přílet hokejistů.

Třetí soutěžní den na olympijských hrách v Turíně nemůže v očekáváních českých příznivců konkurovat víkendovému programu.

Pouze v jedné ze čtyř finálových disciplín se představí české kombinézy: do nevyzpytatelného vytrvalostního závodu na 15 kilometrů nastoupí kvarteto reprezentantek v čele s mistryní světa z roku 2003 Kateřinou Holubcovou.
 
S Lenkou Faltusovou počítá kouč Jiří Holubec až do sprintu. "Zdejší tratě jsou spíše pro silové typy, což není ani jedna z našich holek," řekl Holubec, který očekává extrémně
náročný závod a za největší naději týmu považuje Vejnarovou.
 
Na triumf Němce Michaela Greise se pokusí navázat silné kvarteto jeho krajanek v čele s Kati Wilhelmovou a Uschi Dislovou. Do boje o medaile se počítá i s Francouzkou Sandrine Baillyovou, nejlepší vytrvalkyní sezony Annou Carinou Olofssonovou ze Švédska a Liv Grete Poiréeovou, norskou manželkou francouzského lídra SP, kterému se sobotní závod nepovedl.

Německé reprezentantky mají nejvyšší ambice i v ledovém korytě při závodě sáňkařek, který žádné jiné favoritky nemá. Nepatří k nim ani česká reprezentantka Markéta Jeriová, jejímuž druhému olympijskému startu v kariéře předcházela nevydařená sezona.

Zda se jí podaří překročit dosavadní stín a alespoň vylepšit 19. místo ze Salt Lake City, bude jasné až v úterý, kdy se pojedou zbývající dvě jízdy.

Vedle sáňkařské soutěže se v pondělí očekává "národní" mistrovství i v U-rampě snowboardistek, v hlavní roli by měly být tentokrát Američanky. "Americká hymna už je připravena," napsala agentura DPA v očekávání absolutního triumfu freestylistek z USA.

Je prý jen otázkou, zda zahraje pro obhájkyni prvenství Kelly Clarkovou, Gretchen Bleilerovou, nebo Hannah Teterovou. Mužský závod skončil v Bardonecchii dvojnásobným triumfem jejich krajanů.

Otevřený bude boj o krále rychlobruslařského sprintu. Na startu nebude hrdina úvodního závodu na 5000 metrů Chad Hedrick, který je specialistou na delší tratě a svoji misi - zisk pěti zlatých medailí - bude naplňovat v ostatních disciplínách. K
adeptům na titul ale patří jiný Američan Joey Cheek, mistr světa ve sprintu, či druhý z nedávného MS Dmitrij Dorofějev z Ruska.

V ledovém paláci Palavela se zase odehraje rusko-čínský souboj o první sadu krasobruslařských medailí. Po krátkém programu sportovních dvojic mají ke zlatu velmi blízko mistři světa z posledních dvou let Taťjana Totmjaninová a Maxim Marinin.
V poslední soutěži mezi amatéry budou hájit čtyřbodový náskok před Tan Čang a Chao Čang, za těmi ale následují s minimálním odstupem další ruský a čínský pár.

Program - pondělí 13. února:
Curling:
09:00, muži - 1. kolo,
14:00, ženy - 1. kolo,
19:00, muži - 2. kolo.

Snowboarding:
10:00, ženy - U-rampa (1. kvalifikační jízda),
11:00, ženy - U-rampa (2. kvalifikační jízda),
14:00, ženy - U-rampa (1. finálová jízda),
14:35, ženy - U-rampa (2. finálová jízda).

Biatlon:
12:00, ženy - vytrvalostní závod na 15 km (Holubcová,
Vejnarová, Česneková, Rezlerová).

Lední hokej žen:
Skupina A:
15:00, Švédsko - Itálie.
Skupina B:
17:30, Finsko - Švýcarsko.

Rychlobruslení:
15:30, muži - 500 m (1. jízda),
17:23, muži - 500 m (2. jízda).

Saně:
16:00, ženy - jednotlivkyně (1. jízda - Jeriová),
18:00, ženy - jednotlivkyně (2. jízda).

Krasobruslení:
19:00, sportovní dvojice - volné jízdy.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze