Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Biatlonistky doběhly osmé, vládly Němky

18 2002
Salt Lake City - Německé biatlonistky získaly zlaté medaile v olympijském závodě štafet na 4 x 7,5 kilometru, a zopakovaly tak svůj triumf z Nagana. Čtveřice Katrin Apelová, Uschi Dislová, Andrea Henkelová a Kati Wilhelmová chybila na střelnici jen jednou a druhé Norky porazila suverénně o půl minuty. Bronzové medaile získaly Rusky. České závodnice Kateřina Losmanová, Magda Rezlerová, Irena Česneková a Eva Háková obsadily po zaváhání na poslední střelecké položce osmé místo.

Němky přitom závod nezačaly ideálně. Apelová při střelbě vestoje ani po dobíjení nezasáhla všechny terče, musela absolvovat jedno trestné kolo a Dislové předala na šestém místě. Stříbrná medailistka ze sprintu však na svém úseku družstvo
dotáhla na první pozici a majitelky zlatých medailí z individuálních závodů Henkelová a Wilhelmová si už prvenství nedaly vzít.

Těsnější souboje sváděly závodnice o zbývající medaile. Ke stříbru se nakonec zásluhou přesnější střelby propracovaly Norky, kterým v cílovém prostoru fandil i král Harald V.

Ruska Galina Kuklevová totiž musela na druhém úseku absolvovat dvě trestná kola a připravila tak celé kvarteto o lepší umístění. Její krajanka Albina Achatovová nakonec ve finiši úspěšně odrazila útok Bulharky Jekatěriny Dafovské.

České závodnice Kateřina Losmanová, Magda Rezlerová, Irena Česneková a Eva Háková obsadily osmé místo. Závod přitom měly rozjetý nadějně a po dobrých střeleckých výkonech Losmanové, Rezlerové a Česnekové se pohybovaly na šestém místě.

Hákové se ale nevydařila poslední střelba, musela třikrát dobíjet a propadla se na devátou pozici. V cílové rovince ovšem dokázala porazit Francouzku Corine Niogretovou a dojela osmá. Slovenky skončily po výborném finiši šesté.

Výsledky:
1. Německo (Apelová, Dislová, Henkelová, Wilhelmová) 1:27:55,0 h. (1 trestné kolo), 2. Norsko (Skjelbreidová, Tjörholmová, Andreassenová, Poiréeová) -30,6 (0), 3. Rusko (Pylevová, Kuklevová, Išmuratovová, Achatovová) -1:24,7 (2), 4.
Bulharsko (Filipovová, Nikulčinová, Karagiosovová, Dafovská) - 1:30,8 (0), 5. Slovensko (Jašičová, Murinovová, Pavkovčeková, Mihoková) -2:16,5 (1), 6. Slovinsko (Larisiová, Grašičová, Grudičeková, Brankovičová) -2:23,0 (0), 7. Bělorusko -3:06,6 (0), 8. Česko (Losmanová, Rezlerová, Česneková, Háková) - 3:12,6 (0), 9. Francie -3:14,3 (0), 10. Ukrajina -4:05,6 (1).

 

Na první střelnici ještě dorazily biatlonistky ve stejném čase, teprve pak se na první místo prodraly Němky a doběhly si pro zlato.

Na posledním úseku německé štafety se představila Kati Wilhelmová, která suverénně pohlídala první místo. V cíli mohla být spokojená...

Autor:


Nejčtenější

recenze-a-hodnoceni-vyrobku
recenze-a-hodnoceni-vyrobku

Nevíte si rady jaký koupit kočárek, nebo který prací prostředek je nejlepší? Podívejte se na zkušenosti jiných maminek.

Najdete na iDNES.czmobilní verze