Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Biatlonistky dostaly do Soči nové náušnice. Přinesou jim štěstí?

S NOVÝMI NÁUŠNICEMI. Gabriela Soukalová vyrazí do soubojů o olympijské kovy stejně jako její kolegyně z reprezentace s novými náušnicemi. | foto: Martina Kučerová

7 2014
Soči (Od naší zpravodajky) - Veronika Vítková se usmála a ledabyle pohodila hlavou. Gabriela Soukalová se trochu natočila stranou. Vidíte? Krásné jsou, že? jako by obě naznačily. Důvod? Originální náušnice, které společně se svými třemi kolegyněmi z biatlonového týmu dostaly do Soči pro štěstí. "Všem se líbí. Okukují je nejenom holky, ale i chlapi," smála se Soukalová.

Ta myšlenka se zrodila už před loňským mistrovstvím světa v Novém Městě na Moravě. Maminka asistenta trenéra Mareka Lejska pracuje ve firmě, která se specializuje na výrobu šperků.

Před šampionátem na Vysočině dostaly biatlonistky dárek poprvé, Vítková se Soukalovou si pro bronz ve smíšené štafetě dojely s originální trikolorou v uších.

V Soči také vládnou národní barvy. Na část náušnice, která je vyvedena v bílo-modro-červené, ještě navazuje modrý kámen. "Moc se nám líbí. Nesundaly jsme je od doby, co jsme je dostaly," přiznala Soukalová.

V horské olympijské vesnici jsou biatlonistky objektem zájmu - kolegové ze sportovních řad přitom chválili už českou olympijskou kolekci. "Myslím, že máme nejhezčí, stejně jako ve Vancouveru," řekla Soukalová. I komplimenty za náušnice si užívá. "Všem se strašně líbí."

Otázka na možný přírůstek do kolekce šperků ze stejné série ji zprvu zaskočí. Sponzorská firma biatlonistky dalším dárkem za případný úspěch pod pěti kruhy nemotivovala. "Ne, to zatím ne."

Focení Soukalové. Ve spodním prádle a s puškou:Najdete na iDNES.czmobilní verze