Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Biatlonová štafeta: za Holubce Moravec

20 2006
San Sicario - Trenér biatlonové reprezentace Milan Janoušek čekal s oznámením nominace do štafetového závodu na 4x7,5 kilometru až do posledních chvil. Po odpoledním tréninku udělal dvě rozhodnutí: na úkor Tomáše Holubce nominoval Ondřeje Moravce, protože rychleji střílí, a vyměnil na svých pozicích Zdeňka Vítka a Michala Šlesingra.

České kvarteto Ondřej Moravec, Zdeněk Vítek, Roman Dostál a Michal Šlesingr vyrazí v úterý na trať s černou páskou.

V olympijské stopě v San Sicariu tak symbolicky biatlonoví reprezentanti vzpomenou na talentovanou juniorku Terezu Hlavsovou, která o víkendu zemřela při tragické dopravní nehodě.

"Tahle zpráva pro nás byla a stále je šok," řekl Šlesingr, který společně s Moravcem a
zesnulou Hlavsovou vyrůstal v letohradském Klubu biatlonu.

"Když se člověk rozhlédne kolem sebe, vidí, jak si lidé neváží života. A přitom něco takového potká Terezu, která měla optimistickou a čistou duši. Osud je nespravedlivý," přidal se Dostál.

Složení sestavy určil trenér až dnes. Rozhodl: Vítek pojede druhý úsek, Šlesingr bude finišovat. "Zdenek má dobrou formu a jsem přesvědčen, že ji potvrdí i ve štafetě. Buď by měl dohnat případné zaváhání na prvním úseku, anebo udržet naši štafetu v kontaktu," vysvětlil kouč.

Šlesingr finišoval ještě jako junior na MS 2003, kde Češi doběhli šestí, i na šampionátu o rok později. "Věřím, že Michal se bude mít ještě o co prát a že se také popere," dodal Janoušek.
 
Před čtyřmi lety v Salt Lake City vybojovali čeští biatlonisté pátým místem nejlepší výsledek na OH či MS po rozdělení republiky. Tak vysoké ambice ale trenér nemá. "Pokud dokončíme závod do osmého místa, bude to dobrý výsledek," řekl.
 
Zlato budou obhajovat Norové, kteří v Utahu ukončili dlouhé kralování německé štafety a jsou i úřadujícími světovými šampiony. Jejich hlavní hvězda Ole Einar Björndalen bude mít o to větší motivaci, že po zlatých žních v Salt Lake City ještě nezískal v San Sicariu nejcennější kov. Zato ale má dvě stříbra.

Norové i Němci by se měli i v úterý pohybovat v popředí až do cíle. Björndalen má šanci vybojovat svůj šestý olympijský titul, s nímž by se posunul na třetí místo historického pořadí. Němce zase hřeje pocit, že v této sezoně vyhráli tři ze čtyř štafet.

Ženy čekají štafety na 4x6 km ve čtvrtek, poslední biatlonové medaile budou ve hře v sobotu v závodu s hromadným startem.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze