Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Biker Kořínek se do dvacítky nevešel

Julien Absalon - Francouz Julien Absalon si jede pro zlatou medaili v cross country horských kol. | foto: Reuters

28 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - V olympijském závodě na horských kolech se čeští reprezentanti výrazněji neprosadili. Radim Kořínek dojel dvaadvacátý se ztrátou 10:26 minut na vítězného Francouze Juliena Absalona, Jaroslav Kulhavý závod v nájezdu do pátého kola kvůli defektu přehazovačky vzdal.

"Buď jsem o něco zavadil, nebo tam cosi vlétlo. Přesně to nevím, protože jsem zrovna docela prudce sjížděl z kopce," popisoval hořkou chvilku devatenáctiletý juniorský mistra světa. "Každopádně část přehazovačky byla ohlá. Snažil jsem se jí narovnat, ale asi po sto metrech mi upadla." 

České duo nejrozjelo závod příliš dobře, na první mezičase na 7,3 km figuroval Radim Kořínek na 38. místě se ztrátou 2:13 minuty na vedoucího Francouze Juliena Absalona, Jaroslav Kulhavý byl čtyřicátý (-2:32).

"Začal jsem hodně šetrně. Říkal jsem si, že první půlku pojedu volněji a ve druhé zrychlím, přál jsem si skončit do třicátého místa. Asi jsem se ale šetřil moc," přiznal Kulhavý, který prožíval olympijský debut. "Závod to byl, až na menší počet startujících, stejný jako jiné, ale rád jsem si vyzkoušel atmosféru olympiády. To se může v budoucnu hodit," dodal.

Radim Kořínek se postupně prokousával startovním polem vzhůru, přání skončit nejhůře do dvacátého místa se mu ale těsně nesplnilo. "Určitě nejsem spokojen. Po startu se hned několik závodníků zamotalo do pádu, já se sice na zemi neocitl, ovšem hodně jsem ztratil. Nahoru jsem najížděl asi čtyřicátý, což pro mě byla tragédie," postěžoval si třicetiletý biker.

"Byl jsem z toho hodně špatnej, dvě kola jsem se pak trápil. Nakonec bylo možná dobře, že byl závod tak dlouhý, v posledním kole jsem stačil ještě předjet asi čtyři lidi. Závěr jsem trošku protaktizoval, Američana Horgana jsem dojel pozdě," pokyvoval hlavou Radim Kořínek, který na minulé olympiádě v Sydney skončil devětadvacátý. "Aspoň jsem si polepšil," našel přece jen pozitivum.

V čele závodu se prakticky od začátku usadil Francouz Julien Absalon, který po 43,3 kilometrech dorazil do cíle v čase 2:15,02. S minutovým odstupem si pro stříbrnou medaili přijel Španěl Jose Antonio Hermida, bronz vybojoval Nizozemec Bart Brentjens, který ztratil dvě minuty.

Kromě Jaroslava Kulhavého nedojelo do cíle dalších šest cyklistů, mezi nimi i několikanásobný mistr světa a obhájce olympijského prvenství Francouz Miguel Martinez.

Výsledky 43,3 km:
1. Absalon (Fr.) 2:15:02 hod., 2. Hermida (Šp.) -1:00, 3. Brentjens (Niz.) -2:03, 4. Paulissen (Bel.) -3:08, 5. Killeen (Brit.) -3:30, 6. Näf (Švýc.) -4:13, 7. Frischknecht (Švýc.) - 4:37, 8. M. Fumic (Něm.) -5:27, ... 22. Kořínek (ČR) -10:26, 34. Kondis (SR) -16:13, Kulhavý (ČR) nedokončil.Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?
Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské péči.

Najdete na iDNES.czmobilní verze