Biker Kořínek se do dvacítky nevešel

Julien Absalon - Francouz Julien Absalon si jede pro zlatou medaili v cross country horských kol. | foto: Reuters

28 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - V olympijském závodě na horských kolech se čeští reprezentanti výrazněji neprosadili. Radim Kořínek dojel dvaadvacátý se ztrátou 10:26 minut na vítězného Francouze Juliena Absalona, Jaroslav Kulhavý závod v nájezdu do pátého kola kvůli defektu přehazovačky vzdal.

"Buď jsem o něco zavadil, nebo tam cosi vlétlo. Přesně to nevím, protože jsem zrovna docela prudce sjížděl z kopce," popisoval hořkou chvilku devatenáctiletý juniorský mistra světa. "Každopádně část přehazovačky byla ohlá. Snažil jsem se jí narovnat, ale asi po sto metrech mi upadla." 

České duo nejrozjelo závod příliš dobře, na první mezičase na 7,3 km figuroval Radim Kořínek na 38. místě se ztrátou 2:13 minuty na vedoucího Francouze Juliena Absalona, Jaroslav Kulhavý byl čtyřicátý (-2:32).

"Začal jsem hodně šetrně. Říkal jsem si, že první půlku pojedu volněji a ve druhé zrychlím, přál jsem si skončit do třicátého místa. Asi jsem se ale šetřil moc," přiznal Kulhavý, který prožíval olympijský debut. "Závod to byl, až na menší počet startujících, stejný jako jiné, ale rád jsem si vyzkoušel atmosféru olympiády. To se může v budoucnu hodit," dodal.

Radim Kořínek se postupně prokousával startovním polem vzhůru, přání skončit nejhůře do dvacátého místa se mu ale těsně nesplnilo. "Určitě nejsem spokojen. Po startu se hned několik závodníků zamotalo do pádu, já se sice na zemi neocitl, ovšem hodně jsem ztratil. Nahoru jsem najížděl asi čtyřicátý, což pro mě byla tragédie," postěžoval si třicetiletý biker.

"Byl jsem z toho hodně špatnej, dvě kola jsem se pak trápil. Nakonec bylo možná dobře, že byl závod tak dlouhý, v posledním kole jsem stačil ještě předjet asi čtyři lidi. Závěr jsem trošku protaktizoval, Američana Horgana jsem dojel pozdě," pokyvoval hlavou Radim Kořínek, který na minulé olympiádě v Sydney skončil devětadvacátý. "Aspoň jsem si polepšil," našel přece jen pozitivum.

V čele závodu se prakticky od začátku usadil Francouz Julien Absalon, který po 43,3 kilometrech dorazil do cíle v čase 2:15,02. S minutovým odstupem si pro stříbrnou medaili přijel Španěl Jose Antonio Hermida, bronz vybojoval Nizozemec Bart Brentjens, který ztratil dvě minuty.

Kromě Jaroslava Kulhavého nedojelo do cíle dalších šest cyklistů, mezi nimi i několikanásobný mistr světa a obhájce olympijského prvenství Francouz Miguel Martinez.

Výsledky 43,3 km:
1. Absalon (Fr.) 2:15:02 hod., 2. Hermida (Šp.) -1:00, 3. Brentjens (Niz.) -2:03, 4. Paulissen (Bel.) -3:08, 5. Killeen (Brit.) -3:30, 6. Näf (Švýc.) -4:13, 7. Frischknecht (Švýc.) - 4:37, 8. M. Fumic (Něm.) -5:27, ... 22. Kořínek (ČR) -10:26, 34. Kondis (SR) -16:13, Kulhavý (ČR) nedokončil.Nejčtenější

Seemanová zářila na olympijských hrách mládeže, vyplavala druhé zlato

Barbora Seemanová ještě nemůže uvěřit svému triumfu na olympijských hrách...

Stává se jednou z hvězd olympijských her mládeže, česká plavkyně Barbora Seemanová získala v Buenos...

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...

Další z rubriky

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz