Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bobista bojuje o olympiádu u soudu

3 2002
Salt Lake City - Mezinárodní olympijský výbor zakázal lotyšskému bobistovi Sandisu Prusisovi z morálních důvodů účast na zimních hrách v Salt Lake City. Šestatřicetiletý závodník se však vzápětí obránil na Sportovní arbitrážní soud, který by měl o případu jednat už v pondělí. Čtvrtý pilot z loňského mistrovství světa čtyřbobů měl 9. listopadu po tréninku v Park City pozitivní nález na nandrolon. Mezinárodní bobová federace ho za porušení pravidel potrestala tříměsíčním distancem, který Prusisovi vyprší 9. února, takže by stihl start na olympiádě.

Shovívavý přístup funkcionářů bobové federace se však nezamlouval zástupcům MOV. "Využili jsme článek 49 olympijské charty, která dává Mezinárodnímu olympijskému výboru poslední slovo v účasti sportovců," vysvětlil místopředseda MOV Thomas Bach. Podle generální ředitele MOV Francoise Carrarda vyslali bobisté špatný signál v rámci boje proti dopinku.

Vedení MOV vyloučilo z morálních důvodů sportovce z olympijských her opět po třiceti letech. V roce 1972 potkal stejný osud před zimní olympiádou v Sapporu legendárního rakouského sjezdaře Karla Schranze, protože porušil pravidla amatérského sportu.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze