Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Bobisté trpěli v tetovacím salonu

2 2006
Praha - Vrrrzzzíííí. Jehla s pistolí s černou barvou tančí na svalnaté paži a kreslí bob na pozadí turínského loga. Nastal čas olympiády. "Jseš O. K.?" ptá se tatér Béňa Ivo Danileviče. "Potím se jak zvíře," odpovídá pilot českého bobu. "Vezmi si něco," praví odborník nejlepšího pražského salonu Uzi a strčí mu do pusy dvě tablety hroznového cukru.


Vinou nižšího krevního tlaku tu málem omdlel i thajboxerský zabiják Pavel Hakim Majer.

Za 40 minut zůstane pod vystouplou kůží trvalá ozdoba.

"Tradice začala před olympiádou v Lillehammeru 1994, to jsme si dali udělat malý bobík," vzpomíná Jan Kobián, který pojede už na čtvrté hry. "Žádný z bobistů, kdo nebyl na olympiádě, ho nemá. Je to čest."

Vedle trpí s kamennou tváří brzdař Roman Gomola. "Hele, je to nějak nepříjemný," stěžuje si jindy výřečný chlapík, také finalista mistrovství republiky v běhu na 100 metrů.

Cože, bolí to? Nepoškozuje se před nejdůležitějším závodem čtyřletky? "Pár dní to pálí jako odřenina. Když obrátíš bob a koupíš to do hlavy, je to horší. Jako rána basebalkou, zdá se ti o čertech," odpovídá Danilevič.

"Barošovi jsem dělal lýtko tři dny před kvalifikací s Makedonií," mává rukou druhý tatér Zdeněk, který zdobil i další fotbalisty a herce.

Bobisté však v Itálii nechtějí zaujmout jen tetováním. "Se čtyřkou chceme do desítky, na dvojce to bude loterie," povídá Danilevič.

Sezona zatím skvělými výsledky neřinčí. Ve Světovém poháru je potěšilo až 8. místo na čtyřce minulý víkend v Altenbergu. "Zkoušeli jsme materiál, není to ono," připouští Gomola. S jednotnými noži z jednoho kusu oceli, které zrovnoprávní bohaté posádky s chudými, se začne jezdit až od příštího roku.

Danilevič se navíc letos vyboural. Po čtyřech letech! "Svitlo mi slunce do očí a už to bylo, rozštípl jsem to jak švestku," vzdychá při vybavování karambolu v Cortině.

Nováček Bauman absolvoval drsný křest. "Uznáte mi to?" ptal se šťastně, sotva se vyškrábal z koryta. Předchozí bouračku totiž měl až za cílovou čárou – a ta se nepočítá.

"Já měl jednu jízdu zrovna volno," povídá Gomola. "Víte, já Pištovi stejně nevěřím, že to řídí. On tam je jenom na parádu, aby se o něm psalo," popichuje parťáka.

Danilevič vyvázl s krunýřem na krku, k tomu má z posilovny uštíplý kus plotýnky. "Ale pokračuju, tělo to nějak strávilo."

Co ostatní olympionici? Podstoupili by kultovní torturu? O dalších se neví. "Na Neumannce by to asi bylo vidět," vtipkuje bobová partička.

VZHŮRU NA TURÍN! Kultovní zdobení před olympijským bojem podstoupila tetovací jehlou v pražském salonu Uzi posádka dvojbobu Ivo Danilevič (vlevo) a Roman Gomola.Najdete na iDNES.czmobilní verze