Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Že umím běhat, jste viděli. Ale já svedu i fotit, přesvědčil Bolt

Jamajský sprinter Usain Bolt si po svém vítězství v olympijské dvoustovce v Londýně hrál na fotografa. | foto: Reuters

9 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Usain Bolt už není jen nejlepším sprinterem planety, zdá se, že teď chce prorazit i mezi fotografy. Když kroužil po olympijském stadionu a slavil s jamajskými kolegy jasný triumf ve dvoustovce, od jednoho z davu fotoreportérů, který ho při čestném kolečku pronásledoval, si půjčil aparát. A cvakal.

Přehodil si řemínek aparátu přes hlavu, namířil do nabitých tribun, fotil diváky, pak samotné fotografy. Byl to zase jeho večer, velká show.

Fotogalerie

Jamajský smíšek se cestou zdravil, s kým mohl, pak svým dvěma jamajským parťákům už podruhé utekl a ještě jednou proťal cílovou čáru.

Poklekl, políbil londýnský tartan, který dvakrát pozlatil a vystřihl svoje slavné "střílecí" gesto.

Užíval si to, až ho museli pořadatelé vyhánět. Ani páté olympijské zlato prostě neomrzí. "Olympiáda je pro mě vždycky hlavně o dvoustovce," pronesl šampion. "Opravdu jsem jí věnoval moře času a bylo to tak snadné vítězství."

Když zamířil k prvním rozhovorům, právě vyhlašovali zlatého půlkaře Rudishu, který na rozdíl od Bolta světový rekord překonal. Jamajský blesk uznale pokyvoval, tleskal, a když se rozezněla keňská hymna, dokonce přerušil rozhovor s BBC.

Jamajskou vlajku měl ovázanou kolem krku jako plášť, který nosí Superman. Bolt se jím znovu stal na olympijském oválu.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze