Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Irského boxera za zuřivý výlev v Riu zřejmě nemine trest od AIBA

Irský boxer Michael Conlan. | foto: Reuters

23 2016
Irského boxera Michaela Conlana patrně nemine trest za emotivní výlev po porážce ve čtvrtfinále olympijských her v Riu de Janeiro. Úřadující mistr světa přímo v ringu zareagoval na verdikt rozhodčích vulgárními gesty a o mezinárodní boxerské organizaci AIBA prohlásil, že je to zkorumpovaný spolek. Federace s ním zahájila disciplinární řízení.

„Bude následovat disciplinární opatření, není možné veřejně ponižovat naše rozhodčí,“ komentoval prezident AIBA Wu Čching-kchuo boxerovo gesto se vztyčenými prostředníčky. Ani Conlanova slova o korupci nenechal bez odezvy, irský boxer nicméně v Riu nebyl jediný, kdo si stěžoval na kontroverzní výroky. „Vy všichni, co obviňujete AIBA z korupce, předložte mi důkazy,“ řekl Wu Čching-kchuo serveru BBC.

Conlan, obhájce olympijského bronzu z Londýna, vybuchl po porážce od Vladimira Nikitina z Ruska ve váze do 56 kg. V návalu emocí pak mimo jiné prohlásil, že v amatérském ringu končí.

AIBA už v průběhu her nepřímo připustila, že při rozhodování dochází k chybám, a některé arbitry kvůli sporným výrokům vyřadila z listiny. Wu Čching-kchuo nyní ujistil, že systém hodnocení v boxu dozná do budoucna změn. „Chceme to přehodnotit a najít způsob, jak to zlepšit. Bude to transparentní, zapracujeme na tom, abychom dosáhli ideálního stavu,“ řekl.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze