Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Britové ovládli na OH boxerské soutěže, jejich úspěch korunoval Joshua

Britský boxer Anthony Joshua (vlevo) bojuje ve finále olympijských her ve váze nad 91 kg s italským soupeřem Robertem Cammarellem | foto: Reuters

12 2012
Domácí Britové v olympijském ringu zářili, v boxerských soutěžích londýnských her se mohou chlubit největšími úspěchy ze všech zúčastněných týmů. Radost domácích korunoval Anthony Joshua, který ve váze nad 91 kg sesadil z olympijského trůnu Itala Roberta Cammarelleho.

Pekingský šampion s domácím reprezentantem svedl vyrovnanou bitvu, ale při nerozhodném skóre 18:18 se rozhodčí přiklonili na stranu britského vicemistra světa. Dvojnásobný světový šampion Cammarelle má z olympijského ringu kompletní sbírku, v Aténách byl třetí.

Pořadatelská země se tím stala nejúspěšnější zemí v londýnském ringu, protože jako jediná vybojovala v třinácti soutěžních kategoriích tři tituly. Vedle Joshuy získali zlaté medaile také Luke Campbell (do 56 kg) a při premiéře ženského boxu Nicola Adamsová (do 51 kg).

Po dvou šampionech mají Ukrajina a velmoc Kuba, naproti tomu pro nejúspěšnější zemi v historii USA skončil turnaj fiaskem. Muži neměli poprvé v historii ani jednu medaili, útěchou byl pouze titul Claress Shieldsové v nejtěžší ženské kategorii.

Ukrajinskému boxerovi Vasiliji Lomačenkovi se podařilo získat druhou zlatou medaili v druhé váze. Po pekingském triumfu v sedmapadesátce se mistr světa prosadil i v těžší šedesátce a ve finále přesvědčivě vybodoval Korejce Han Sun-čchula 19:9.

Váha do 69 kg skončila na třetích hrách po sobě v moci Kazachstánu. Tentokrát Serik Sapijev deklasoval ve finále 17:9 domácího Freddieho Evanse. Jediné zlato pro Rusko vybojoval exmistr světa Igor Mechoncev v kategorii do 81 kilogramů, v níž po dramatické bitvě porazil až výrokem rozhodčích Adilbeka Nijazimbetova z Kazachstánu.

Druhý kubánský titul přidal osmnáctiletý Robeisy Ramirez v lehké váze do 52 kg. Jeho soupeř Tugstsogt Njambajar nenavázal na pekingský úspěch krajana Badara-Uugana Enkhbata a prohrál 14:17.

Výsledky OH - box

Muži


Do 52 kg
Finále:
Ramirez (Kuba) - Njambajar (Mong.) 17:14.
Konečné pořadí: 1. Ramirez (Kuba), 2. Njambajar (Mong.), 3. Alojan (Rus.) a Conlan (Ir.), 5. Ocasio (Portor.), Latipov (Uzb.), Oubaali (Fr.) a Selby (Brit.).

Do 60 kg
Finále:
Lomačenko (Ukr.) - Han Sun-čchul (Korea) 19:9.
Konečné pořadí: 1. Lomačenko (Ukr.), 2. Han Sun-čol (Korea), 3. Toledo (Kuba) a Petrauskas (Lit.), 5. Verdejo (Portor.), Žajlavov (Kaz.), Valentino (It.) a Gaibnazarov (Uzb.).

Do 69 kg
Finále:
Sapijev (Kaz.) - Evans (Brit.) 17:9.
Konečné pořadí: 1. Sapijev (Kaz.), 2. Evans (Brit.), 3. Šelesťuk (Ukr.) a Zamkovoj (Rus.), 5. Vastine (Fr.), Clayton (Kan.), Spence (USA) a Maestre (Ven.).

Do 81 kg
Finále:
Mechoncev (Rus.) - Nijazimbetov (Kaz.) 15:15, Mechoncev zvítězil rozhodnutím rozhodčích.
Konečné pořadí: 1. Mechoncev (Rus.), 2. Nijazimbetov (Kaz.), 3. Falcao (Braz.) a Gvozdyk (Ukr.), 5. Razulov (Uzb.), La Cruz (Kuba), Rúzbahání (Írán) a Benčabla (Alž.).

Nad 91 kg
Finále:
Joshua (Brit.) - Cammarelle (It.) 18:18, Joshua zvítězil rozhodnutím rozhodčích.
Konečné pořadí: 1. Joshua (Brit.), 2. Cammarelle (It.), 3. Medžidov (Ázerb.) a Dyčko (Kaz.), 5. Kean (Kan.), Čang Č'-lej (Čína), Ardžáví (Mar.) a Omarov (Rus.).

Autoři: ,
Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?
Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?

Sehnat práci s dítětem se dá, jen se na to musí správně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze