Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Z vězení se dostal včas, svůj boxerský zápas ale Junias jasně prohrál

JEŠTĚ JAKO VLAJKONOŠ. V pátek ještě Jonas Junias hrdě reprezentoval svou zemi při zahájení olympijských her na stadionu Maracaná. | foto: Reuters

12 2016
Nejdřív nesl namibijskou vlajku, následně byl za obtěžování hospodyně vzat do vazby. Svůj boxerský zápas na olympijských hrách v Riu de Janeiro ale Jonas Junias stihl, jenže v olympijské soutěži dlouho nepobyl. S Francouzsem Hassanem Amzilem prohrál hned v prvním kole kategorie 64 kg 0:3 na body.

Pro dvacetiletého boxera to jsou zvláštní olympijské hry.

Minulý pátek hrdě nesl namibijskou vlajku během zahájení olympijských her. Tehdy kráčel po stadionu Maracaná s hlavou zdviženou, takhle si přál reprezentovat svou zemi. „Vždycky to byl můj sen,“ prozradil.

Jenže ten sen se pak proměnil v noční můru.

Junias byl totiž dva dny na to zatčen za údajné napadení jedné z hospodyň v 11. patře budovy číslo 2. Chtěl ji prý políbit a nabízel jí i finanční obnos.

„IBA bere tuto situace velmi vážně, jsme si jisti, že budou provedeny všechny kroky k nápravě, a to co nejdřív,“ znělo v prohlášení Mezinárodní boxerské acociace.

Okamžitě putoval do věznice se zvýšenou ostrahou v Bangu, kde čekal na slyšení. Ne, s médii nemluvil, uzavřel se do sebe.

„Předpokládám, že ve vězení zůstane a já jenom obdržím informaci, že jsem postoupil,“ tvrdil na jeho adresu vyzyvatel Amzil.

Jenže až tak lehký postup to nebyl. Slyšení se dosud sice nekonalo, přesto byl Junias pár hodin před svým prvním zápasem v olympijském turnaji propuštěn.

„Zatím nebyl shledám vinným a ve zdejším právním systému má stále presumpce neviny své místo,“ řekl mluvčí Mezinárodního olympijského výboru Mark Adams.

Mohl si splnit sen, mohl si zaboxovat na olympijských hrách.

Jenže ten sen byl tak krátký, že se mu snad jen zdál. Francouz ho totiž vypráskal 3:0 na body a pro namibijského boxera končí hry ještě dříve než začaly. Teď už ho čeká pouze vyšetřování.

Ukázat, co v sobě má, naopak nemohl marocký boxer Hasan Sáda, který byl ze sexuálního obtěžování dovu uklízeček obviněn rovněž minulý týden. Sice byl propuštěn z vazby podobně jako Junias, jenže svůj úvodní zápas v kategorii do 81 kg nestihl.

Sáda je nadále vyšetřován, musel odevzdat pas a nesmí do olympijské vesnice.

Autor:


Další z rubriky

Je to vzkaz, že dopovat se nevyplácí, říká čekatel na olympijský bronz

Zápasník Marek Švec skončil v olympijské soutěži do 96 kg těsně bez medaile.

Je to už víc než osm let, co po prohraném souboji o bronz na letní olympiádě v Pekingu zůstal...

Kvůli dopingu v Soči nesmějí závodit i čtyři ruští skeletonisté

KUK. Alexandr Treťjakov si jede pro zlato ve skeletonu.

Mezinárodní federace bobového sportu a skeletonu pozastavila činnost čtyřem ruským skeletonistům....

Odstoupil francouzský šéf vyšetřovací komise MOV, která řeší ruský doping

Guy Canivet

Francouz Guy Canivet, šéf vyšetřovací komise Mezinárodního olympijského výboru (MOV) zabývající se...

Provident Financial s.r.o.
Specialista péče o zákazníky v terénu

Provident Financial s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský krajNajdete na iDNES.cz