Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Boxer Kraj je dva zápasy od medaile

14 2000
S y d n e y - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Před odletem na olympijské hry do Sydney nechtěli boxeři mluvit o svých vyhlídkách, dokud nebudou znát los, teď ho znají, ale prognózám se vyhýbají. Los totiž dopadl nad míru dobře, a tak se bojí, aby něco nezakřikli. "Mohlo to být mnohem horší, naopak o moc lepší už ne," shrnul výsledek trenér Svatopluk Žáček. Oběma reprezentantům se vyhnuli borci z největších boxerských velmocí. Lukáš Konečný začíná s Alžířanem Allalouem a s přijatelnými protivníky se potká i v případě postupů do dalších dvou kol, Rudolf Kraj měl dokonce v prvním kole volný los, a tak mu stačí vyhrát dvě klání, a je v semifinále, což v boxu automaticky znamená zisk medaile.

"Když kluci zvládnou začátek, tak by to vůbec nemuselo být špatné," věří trenér Svatopluk Žáček, který se okamžitě začal pídit po informacích o soupeřích. "Z losování jsme jeli snad hodinu, šofér ve městě zabloudil, a tak trochu zbrdil naší pátrací akci," postěžoval si kouč a rychle usedl k internetu. "Také zapojíme své známé, věřím, že budeme vědět vše potřebné."

V tuto chvíli více ví o Alžířanu Allalouovi, který bude boxovat v lehkém walteru (do 63,5 kg) s Konečným: "Moc toho není, jen to, že boxuje v pravém gardu, což Lukášovi docela vyhovuje." Oficiální databáze Žáčkovi dále napoví, že se 27letý borec na OH kvalifikoval jako stříbrný medailista z loňských Afrických her, že byl v roce 1998 mistrem černého kontinentu a na minulé olympiádě v Atlantě obsadil sedmé místo.

Pro Kraje začne olympijská soutěž v kategorii do 81 kg až příští neděli druhým kolem. Do ringu s ním vstoupí vítěz Amerického kvalifikačního turnaje v Mexiku (kde ještě startoval v kategorii do 91 kg), Američan Anderson. Půjde o zápas druhého kola a vítěz už bude bojovat s lepším z kanadsko-nigerijského souboje Amos-Ross - Albert o olympijskou medaili!

Konečný má k medailím o krok dále, musel by kromě Alžířana porazit nejprve dalšího afrického boxera, který vzejde z utkání Neequaye (Ghana) - Kinuthia (Keňa), a pak nejlepšího z čtyčlenné skupiny, kde mají zastoupení Argentina, Německo, Thajsko a Itálie.

Program českých boxerů
Do 63,5 kg, 1. kolo
Středa 20. září, 10.30:
Konečný - Allalou (Alž.)

Do 81 kg, 2. kolo
Neděle 24. září, 4.00:
Kraj - Anderson (USA)

Začátky uvádíme ve středoevropském letním čase

Autor:


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

Středa v Sydney: další čtyři zlaté medaile


S y d n e y Čeští paralympici dnes v Sydney vybojovali plný tucet medailí. Jejich bilance se nakonec zastavila...

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...Najdete na iDNES.cz