Boxer Kraj nepojede na olympiádu

28 2004
Baku - Boxer Rudolf Kraj nebude v Aténách obhajovat stříbrnou medaili z olympijských her v Sydney. Vypadl v prvním kole kvalifikačního turnaje v Baku ve váze do 81 kilogramů s Maďarem Istvánem Szüczem na body 17:33 a cesta do Řecka se mu tak definitivně uzavřela.

Kraj se snažil splnil nominační kritéria na evropském šampionátu v chorvatské Pule a na turnaji v bulharském Plovdivu, ale nepodařilo se mu to. V Baku potřeboval postoupil do finále, aby do Atén jel.

"Ruda bojoval, útočil, ale po prvním kole prohrával o dva body. Nešlo mu to," vylíčil marný boj mělnického rodáka reprezentační trenér Svatopluk Žáček. "Měl velký pocit odpovědnosti a dělal chyby," mínil kouč.

Podle generálního sekretáře České boxerské asociace Jana Pavlíka budou čeští boxeři chybět na olympijských hrách poprvé v historii.

S Krajem byl jako poslední ve hře Štěpán Horváth, který v úterý v Baku podlehl Rumunu Dorelu Simionovi ve váze do 69 kilogramů. Současný systém kvalifikačních turnajů přitom funguje teprve ve třetím olympijském cyklu.

V minulosti získali čeští boxeři sedm olympijských medailí.  Kraj v minulosti uvažoval o přestupu k profesionálům, ale kvůli snu o dalším olympijském startu ho odložil.

Nyní je pravděpodobné, že se amatérského statutu vzdá, jak to nedávno v případě neúspěšného boje o Atény avizoval. 

Také o účast na olympiádě v Sydney před čtyřmi lety musel Kraj bojovat do poslední chvíle, ale nakonec uspěl a startoval v australském ringu společně s Lukášem Konečným.

Turnaj mu skvěle vyšel a získal senzační stříbro. Po výhrách nad Američanem Olandou Andersonem, Nigerijcem Jegbefumerem Albertem a Ukrajincem Andrijem Fedčukem zastavil Kraje až ve finále ruský favorit.

Autoři: ,


Nejčtenější

Dvě Barbory. Zlaté české naděje pro olympijské Tokio či Paříž

Barbora Malíková si doběhla pro zlato na mládežnické olympiádě v Buenos Aires.

Vyrostou z nich hvězdy pro hry v Tokiu či Paříži? Češky Barbora Seemanová a Barbora Malíková zatím...

Další z rubriky

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz