Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Boxer Kraj už s medailí, ale s jakou?

29 2000
S y d n e y Od zvláštního zpravodaje MF Dnes - Zbývaly už jenom desítky vteřin a uprostřed ringu byl zápas v plném běhu. Boxer Rudolf Kraj i jeho protivník, Jegbefumere Albert z Nigérie, přestali s vyčkáváním a využívali posledních chvil, aby získali body za přesné zásahy. Byl to vyrovnaný zápas a nikdo z nich si nebyl jistý vítězstvím. "Do poslední chvíle jsem nevěděl, komu rozhodčí zvedne ruku," řekl Kraj. Ozval se gong, rozhodčí vzal boxery za ruce a pak zvedl Krajovu paži nad hlavu. Kraj vyhrál na body 8:7 a v tu chvíli věděl, že už mu neunikne medaile z olympiády.

V polotěžké B kategorii do 81 kilogramů postoupil do semifinále. O třetí místo se neboxuje, takže hůře než s bronzem ze Sydney neodjede. Soupeř se s porážkou těžko snášel. Sice se podle zvyklostí s vítězem objal, ale jen symbolicky. Rychle se šinul pryč.

Byl to nervózní a vyrovnaný boj. Kraj celou dobu těsně prohrával. Teprve sprška úderů asi půl minuty před koncem převážila vývoj na jeho stranu. "Věděl jsem, že je klátivý a dlouhý. Absolutně mi nevyhovoval. Pořád se kroutil a často jsem na něj nedosáhl," vyprávěl Kraj. Díky dvaadvacetiletému Krajovi získal český boxer olympijskou medaili přesně po čtyřiceti letech. O poslední úspěchy se v Římě 1960 zasloužili vítězný Bohumil Němeček a Josef Němec, který skončil třetí.

Krajovi k bronzu stačilo v Sydney vyhrát dva zápasy. V prvním kole měl volno, před Nigerijcem vyřadil Američana Olanda Andersona. V semifinále nastoupí dnes proti Ukrajinci Andreji Fedčukovi. "Vím o něm, že je technický, ale taky tvrdý," řekl Kraj.

Autor:


Další z rubriky

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...Najdete na iDNES.cz