Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Boxeři odhadnou šance až po losování

1 2000
P r a h a - K datu patnáctého září vzhlíží čeští boxeři Lukáš Konečný a Rudolf Kraj. Ten den sice ještě nezačnou v Sydney jejich olympijské soutěže, ale na programu bude losování. "Až trenér přinese los, tak teprve uvidíme, jak bychom mohli dopadnout. V současné době je stejná šance skončit v prvním kole, jako získat bronzovou medaili," tuší Konečný, bronzový medailista z MS 1997 a 1999. Do ringu se oba reprezentanti poprvé postaví ve středu 20. září.

Dvaadvacetiletí borci se na cestu do Austrálie vydají společně s trenérem Žáčkem příští středu a na aklimatizaci jim zbydou skoro celé dva týdny. "Je to dostatečně dlouhá doba na to, aby se vyrovnali s časovým posunem i se změnou klimatu," říká Svatopluk Žáček.

Jeho svěřenci by chtěli čas využít nejen k tréninkům, ale i k návštěvě dalších sportů. "A ve volných chvílích budou posílat esemesky domů," směje se trenér. Konečný se totiž doslechl, že provozovatelé některých australských sítí mobilních telefonů nabízejí posílání textových SMS zpráv zdarma. "Tak proč bychom toho nevyužili," říká.

Trenér Žáček zase počítá s tím, že se kromě dohledu nad českými borci bude poohlížet i po soupeřích. "Až budeme znát los, tak půjdu je šmírovat. Evropské soupeře známe, ale kdyby kluci narazili na někoho cizího, tak je potřeba aspoň zjistit v jakém boxuje gardu a jaké by mohl mít slabiny," prozrazuje trenér.

V boxerském ringu neexistuje žádný systém nasazování, a tak na sebe mohou hned v prvním kole narazit třeba dva největší favorité. "V osmadvacetičlenném poli bude tak šest boxerů, které neznáme," odhaduje Konečný. Sám by raději začínal s někým koho dobře zná. "Dobré by bylo začínat s někým přijatelným, abych se dobře rozboxoval, jenže špička je hodně vyrovnaná a moc slabých soupeřů se na olympiádu neprobojovalo," tuší Kraj.

Eventuální olympijský úspěch by pro oba reprezentanty mohl být vhodnou příležitostí k přestupu do profiringu. "Když se mi olympiáda povede, tak bych se tomu nebránil," říká Kraj a Konečný přitakává: "Ani já bych nebyl proti, ale nabídka by musela být opravdu kvalitní."

Autor:


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz