Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Brambory zaorali Francouzi

20 2000
S y d n e y - (Od poněkud zvláštního zpravodaje iDNES) - I přes zdejší velmi přísná bezpečnostní opatření pro nás ta australská olympiáda začíná být pomalu nebezpečná. Ztrácíme věci, usínáme ve vlacích a přejíždíme cílové stanice, občas mluvíme z cesty a nestihli jsme ještě poslat jediný pohled, ovšem i tak se nám v Sydney pořád ještě líbí. Aby také ne, když od neděle máme den co den medaili! Jirasovi s Máderem tu dnešní bronzovou přeju, ale o sebe začínám mít obavy. Věren heslu, že vítězné tričko se nemění, začínám už z původní běloby celkem splývat s místními aboriginci...Posílejte do Sydney otázky zpravodajům iDNES

Jára se Stádem byli na kanále v Penrithu přímo u toho, zatímco já sledoval závěrečnou jízdu v televizi na centrkurtu v tenisovém areálu a málem mě vyvedli.

Hrál zrovna Rus Safin s Francouzem Santorem, což mě ale naprosto nezajímalo a tak jsem zády k mladé pořadatelce sledoval vodáky v televizi umístěné přesně ve výhledu na kurt.

Když Jiras s Máderem zajeli nadějně druhou jízdu, zařval jsem mohutně: "Jo!" zrovna ve chvíli, kdy Safin přesně zasmečoval a nic netušící Australanka na mě spiklenecky mrkla, že ona taky přeje tomu Rusákovi.

Když pak Francouzi v poslední jízdě závodu minuli těsně před cílem branku a nám spadl bronz do lodí, zařval jsem JO podruhé, bohužel přesně setinu po úspěšném prohozu Santora.

Zrazená pořadatelka mě přejela mrazivým pohledem a radši jsem utek.

Škoda, chtěl jsem ji večer pozvat na Raft(era).

Tenisti dneska hráli přesně půl na půl. A nejen co do postupu, ale i přístupu.

Ostřílení reprezentanti Hrdličková s Novákem uhráli dohromady ostudných šest gamů proti rozhodně hratelným soupeřům a zejména daviscupový bojovník Novák byl k nepoznání. Stárnoucího Itala Pozziho ještě nikdy neporazil a tak šel na olympijský kurt předem poražen.

Leklá ryba byla oproti němu dravou baracudou a pokaždé, když ho Ital přesně prohodil, tvářil se Jirka téměř vítězoslavně ve stylu - Vidíte, měl jsem pravdu, přesně tohle jsem od něj čekal....

Údajně se o taktice před utkáním radil s českým nehrajícím kapitánem, ale bůhvíco ten mu naKukal.

Jak se má správně bojovat za české barvy ukázal až o pár let mladší Jirka Vaněk. Bílého Zimbabwana černého jména Wayna Blacka porazil po dvouhodinovém boji, dobíhal i předem ztracené míče a hra srdcem se mu na výsledku vrátila. Ochotně odpovídal na otázky, ale pak se omluvil, že slíbil jít večer fandit kamarádům boxerům.

To je prosím olympijský přístup tenisty!

Doufám, že si s Konečným dali večer pořádně do nosu.

Tou dobou už železný muž Stádo mířil s kamerou z Penrithu za Železným Janem na sydneyské letiště, kde náš slavný oštěpař přiletěl s neméně slavnými desetibojaři Dvořákem a Šebrlem z tréninkového kempu z Brisbane.

Videoreportáž si můžete najít na jiném idnesáckém místě, proto jen stručně přetlumočím Stádův postřeh, že naše oštěpařská medailová naděje stále doutná, neboť světový rekordman si zapálil už na letišti.

Hlavně aby příští týden vyčadil soupeře.

O Járovi toho dnes bohužel moc napsat nemohu. Od rána jsem ho totiž neviděl a vzhledem k tomu, že jel na noc do Českého olympijského domu daleko od naší vesničky, možná ho už neuvidíme.

Kdybyste tedy v televizi náhodou viděli, jak podél Opery krouží osamělá postava s mapkou, tak Járovi aspoň zamávejte.

Za odměnu vám prozradím tajemství sportovní novinařiny.

Zatímco vy si přečtete, že bezprostředně po projetí cílem druhého kola si Jiras s Máderem zklamaně řekli: "Je to smůla, jízda se nám nepovedla a asi z toho bude zase jen nepopulární čtvrté  místo...", pravda je následující.

"V prdeli! Zase brambory...."

 

Autor:


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz