Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Brankář Hašek si dopřeje dva dny klidu

16 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Jako by byly zápasy českých hokejistů s Německem prokleté. Na mistrovství světa se v duelu s Německem zranil Jaromír Jágr, v Turíně brankář Dominik Hašek. S nataženým úponem stehenního svalu bude odpočívat dva dny. Den klidu si dopřeje útočník Patrik Eliáš.

Hašek se zranil při běžném zákroku. "Je to smutné," řekl sklesle krátce po zápase.

Možná i kvůli tomu se vracel po dvou letech k hokeji. Hodně toužil po účasti na olympiádě. Nakonec stihl odchytal necelých devět a půl minuty turnaje.

Co se přesně stalo? Hašek chytil střelu a nešťastně si přisedl pravou nohu. "Udělal jsem zákrok a ucítil jsem prudkou bolest mezi nohama. Nešlo pokračovat. Křičel jsem na kluky, aby přerušili hru. Nevěděli, o co se jedná," popisuje Hašek kritický moment.

Hašek: Šel jsem do kabiny a věděl, že je zle

U střídačky pak chvilku konzultoval situaci s fyzioterapeutem Pavlem Kolářem, odešel z ledu. "Když jsem šel do kabiny, tak jsem věděl, že je zle. Cítil jsem, že to není na pokračování."

Do branky si stoupl Tomáš Vokoun. Konec třetiny ještě Hašek sledoval mezi střídačkami. "Pak jsem se převlékl a Milan Hnilička šel dělat náhradníka."

Co následovalo? "Doktor Ziegelbauer a Pavel Kolář mě prohlédli. Nevím, jestli mají konkrétní diagnózu. Vůbec netuším, jak se budu cítit zítra nebo za pár dnů. Je to pro mě smutné. Ale jsem rád, že kluci vyhráli i beze mě," říkal.

Hašek byl hodně smutný. "Když jsem šel z ledu, říkal jsem si: ´V NHL odchytám čtyřicet zápasů a nic se mi nestane, žádné zranění a teď v prvním zápase tohle.´ Přitom jsem se cítil výborně. To je život. Nechci to vzdávat, uvidíme, jak se budu cítit v příštích dnech."

Na první pohled na něm zranění není znát. "Když stojím na místě, tak to necítím. Jsou ale jisté pohyby, kdy to bolí," poznamenal se smutkem v hlase.

Rezonance: Dva dny klidu

Vrátí se ještě Dominik Hašek v Turíně do branky? "Dávám tomu tak třicet, čtyřicet procent," řekl ve středu večer Zdeněk Ziegelbauer, lékař českého týmu.

Ve čtvrtek ráno absolvoval s gólmanem vyšetření magnetickou rezonancí. Jeho výsledek? Hašek dostal nařízeny dva dny klidu.

Zranil se i Haškův spolubydlící Eliáš

Český gólman však nebyl jediným hráčem, který úvodní duel na olympijském turnaji nedohrál. Tím druhým je Haškův spolubydlící Patrik Eliáš. "Má natažený mezižeberní sval. V první třetině dostal krosček, šlo s tím hrát, ale ve druhé třetině ucítil bolest při střelbě. Pro jistotu jde na rentgen," řekl lékař Ziegelbauer.

Na rozdíl od Haška je ale daleko větší naděje, že bude Eliáš na turnaji pokračovat. "Vidím to dobře," přitakal Ziegelbauer. Útočník si dopřeje kvůli naraženým žebrům den volna.Advantage Consulting, s.r.o.
ELEKTRIKÁŘ VE VÝROBĚ - JUNIOR

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj, Ústecký kraj
nabízený plat: 18 000 - 23 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze