Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bratři Lacigové nebudou hrát semifinále

24 2000
S y d n e y - Švýcarští plážoví volejbalisté Martin a Paul Lacigové nečekaně prohráli v dnešním čtvrtfinále olympijského turnaje v Sydney s portugalskou dvojicí Miguel Maia, Joao Brenha 11:15. Portugalci tak vyřadili po pátých nasazených Argentincích Martinezovi s Condem také nejlepší evropský pár, který byl na hrách nasazen jako číslo čtyři. Největší favorité závěrečné fáze turnaje, Brazilci Zé Marco a Ricardo, vybojovali po osmifinálovém duelu s Rakušany další těžkou bitvu.

Po osmdesáti minutách však přece jen zdolali houževnaté Kanaďany Johna Childa s Markem Heesem 15:13 a o postup do finále se dnes dopoledne utkají s německým párem Jörg Ahmann, Axel Hager. Ten porazil rovněž pouze dvoubodovým rozdílem překvapivé španělské čtvrtfinalisty Javiera Bosmu a Fabia Dieze.

V semifinále jsou také Dain Blanton a Eric Fonoimoana, kteří v americkém derby vyřadili krajany Roberta Heidgera a Kevina Wonga hladce 15:3. Heidger a Wong přitom byli v olympijském turnaji nasazeni jako sedmý pár, kdežto Blanton s Fonoimoanou jako devítka.

Čtvrtfinále:
Blanton, Fonoimoana - Heidger, Wong (všichni USA) 15:3, Maia, Brenha (Port.) - M. Laciga, P. Laciga (Švýc.) 15:11, Zé Marco, Ricardo (Braz.) - Child, Heese (Kan.) 15:13, Ahmann, Hager (Něm.) - Bosma, Diez (Šp.) 16:14.

Autor:


Témata: Child, Sydney

Další z rubriky

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...Najdete na iDNES.cz