Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Březina doplatil u rozhodčích na své mládí, myslí si exmistr světa Novotný

PŘEDČASNÁ RADOST. Český krasobruslař Michal Březina byl se svou jízdou spokojený, ale rozhodčí mu moc bodů nedali. | foto: ČTK

17 2010
Klidně mohl být v elitní pětce, jenomže rozhodčí krasobruslaři Michalu Březinovi na olympiádě nepřáli a po krátkém programu ho zařadili až na deváté místo. "Holt to není objektivní sport," povzdechl si René Novotný, bývalý mistr světa.

"Záleží na subjektivním pohledu rozhodčích a já s nimi tentokrát nesouhlasím. Osobně si myslím, že měl dostat víc bodů, klidně až k pětaosmdesáti," uvedl Notovný.

Poté, co brněnský rodák opustil led, na jednu z otázek odpověděl novinářům, že svou jízdu pokládá za nejlepší výkon v životě.

Verner

Druhý Čech se může posunout výš

"Tomáš si jel pro medaili, která je ale nenávratně pryč. Musí teď předvést skvělý výkon, aby on i lidé zapomněli na krátký program. Když se mu bude dařit, může získat dost bodů. A posunout se i do elitní desítky."
René Novotný

"S tím úplně souhlasím. Zajel čistě, perfektně. Navíc to neměl lehké - vždyť startoval až na konci programu, kdy věděl o všech výsledcích," chválil Novotný českou krasobruslařskou naději.

Březina skočil tři parádní trojité skoky a myslel na třiaosmdesát bodů. Místo toho ale dostal devatenáctiletý talent jen 78,80 bodu a rozhořčeně odešel do útrob stadionu.

"Škoda, že o sobě nedal vědět o několik měsíců dřív. Rozhodčí by mu potom těch plusových bodů dali víc. Takhle ho pořád berou jako nováčka," myslí si Novotný.

Zklamání z krátkého programu znamená, že ve volné jízdě už může Březina na medaili zapomenout, přestože plánuje zařadit čtverný skok.

"Slyšel jsem, že se mu v tréninku čtverné skoky daří. Určitě by ho měl zařadit, vždyť nemá co ztratit. Když se mu jízda povede, může se posunout někam k šestému místu," optimisticky předpovídá exmistr světa.

Český krasobruslař Michal Březina předvedl velmi dobrý krátký program. (16. února 2010)Český krasobruslař Michal Březina předvedl velmi dobrý krátký program. (16. února 2010)

V současné době je tak hlavní získávání zkušeností a přesvědčování rozhodčích, že i nové jméno na startovní listině může předvést slušnou jízdu.

"Třeba se Březina dočká za čtyři roky. To už o něm rozhodčí určitě vědět budou," dává naději Notovný.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze