Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Historicky první olympijské zlato v boxu žen získala Britka Adamsová

JE TO MOJE! Britská boxerka Nicola Adamsová se raduje po vítězství nad Číňankou Žen Cchan-cchanovou. | foto: Reuters

9 2012
Olympijské hry v Londýně ve čtvrtek slavily další historický okamžik. Premiérové olympijské zlato v boxu žen vybojovala domácí rohovnice Nicola Adamsová. Ve finále váhové kategorie do 51 kg porazila 16:7 čínskou mistryni světa Žen Cchan-cchan.

O bronz se podělily Američanka Marlen Esparzaová s Indkou Čungneidžang Mery Kom Hmangteovou.

Devětadvacetiletá Adamsová zvládla zápas ve velkém stylu a v druhém kole dokonce Číňanku poslala k zemi.

Fotogalerie

Britská boxerka tak Žen Cchan-cchan oplatila prohry z finálových zápasů na posledních dvou světových šampionátech.

Devětadvacetiletá Adamsová zvládla zápas ve velkém stylu a v druhém kole dokonce Číňanku poslala k zemi. Britská boxerka tak Žen Cchan-cchan oplatila prohry z finálových zápasů na posledních dvou světových šampionátech. "Splnil se mi sen. Mám nepopsatelnou radost. Celý život jsem na to čekala a podařilo se," řekla Adamsová.

Její soupeřka si z prohry těžkou hlavu nedělala a užívala si velkou chvíli ženského boxu, který měl na hrách v Londýně olympijskou premiéru. "Jsem opravdu šťastná. Je to výjimečná chvíle," uvedla Žen Cchan-cchan.

V kategorii do 60 kg triumfovala čtyřnásobná mistryně světa Katie Taylorová. Šestadvacetiletá vlajkonoška irské výpravy ve finále porazila 10:8 Sofiu Očigavovou z Ruska.

V kategorii do 60 kg triumfovala čtyřnásobná mistryně světa Katie Taylorová. Šestadvacetiletá vlajkonoška irské výpravy ve finále porazila 10:8 Sofiu Očigavovou z Ruska.

Taylorová, jež v minulosti nastoupila v kvalifikaci mistrovství Evropy za fotbalovou reprezentaci, vybojovala pro Irsko druhé boxerské olympijské zlato v historii. Napodobila dvacet let starý triumf Michaela Carrutha z her v Barceloně.

Ve finále váhy do 75 kg Američanka Claressa Shieldsová porazila Naděždu Torlopovovou z Ruska 19:12. Na třetím místě skončily Marina Volnovová z Kazachstánu a Li Ťin-c'.

Výsledky boxu žen:

Do 51 kg:
Finále:
Adamsová (Brit.) - Žen Cchan-cchan (Čína) 16:7.
Konečné pořadí: 1. Adamsová, 2. Žen Cchan-cchan, 3. Esparzaová (USA) a Hmangteová (Ind.), 5. Petrovová (Bul.), Saveljevová (Rus.), Rahaliová (Tun.) a Maglioccová (Ven.).

Do 60 kg:
Finále:
Taylorová (Ir.) - Očigavová (Rus.) 10:8.
Konečné pořadí: 1. Taylorová, 2. Očigavová, 3. Cčorijevová (Tádž.) a Araujová (Braz.), 5. Jonasová (Brit.), Pritchardová (N. Zél.), Tung Čcheng (Čína) a Ubtilová (Mar.).

Do 75 kg:
Finále:
Shieldsová (USA) - Torlopovová (Rus.) 19:12.
Konečné pořadí: 1. Shieldsová, 2. Torlopovová, 3. Volnovová (Kaz.) a Li Ťin-c' (Čína), 5. Marshallová (Brit.), Laurellová (Švéd.), Spencerová (Kan.) a Ogokeová (Nigérie).

Autoři: ,
Najdete na iDNES.czmobilní verze