Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Britové platí soupeře svých olympioniků. Bolívii poslali půl milionu

PODPORA. Britské ministerstvo zahraničí se rozhodlo podpořit přípravu bolívijských sportovců na OH v Londýně 2012. | foto: Reuters

7 2011
Zaplatili přípravu soupeřům. Že se vám to nezdá? Britské ministerstvo zahraničí tento názor nesdílí. V rámci kampaně před olympijskými hrami v Londýně 2012 odeslalo 15 000 liber od daňových poplatníků do Bolívie, na přípravu tamních sportovců v centru ve městě Sorejapa u známého jezera Titicaca.

Nevšední krok britského ministerstva zahraničí, prezentovaný jako dárek olympijského dědictví ve výši 15 000 liber (cca 435 000 Kč) nezůstal na Ostrovech nepovšimnut.

Vždyť Británie vlastně dotuje soupeře vlastních olympijských nadějí. "Ale nepanikařte. Jen to jen... Bolívie," uklidňuje deník The Sun.

"Podporovat mladé lidi a jejich zájem o sport je pro nás jednou z priorit," vysvětluje britský ministr zahraničí Jeremy Browne dar pro třiadvacet sportovců, kteří se chystají na olympijské hry v Londýně 2012 v džudu, taekwondu, zápasení, plavání nebo cyklistice. 

"Díky Britům se zlepší naše šance na medaili," věří majitel centra Roberto Nielsen Ryes. Od roku 1936, co se jihoamerická země více méně pravidelně zúčastňuje olympijských her, totiž její sportovci zatím na medailové pozice nedosáhli.

Ale pozor, jeden cenný úspěch Bolívijci už pod pěti kruhy mají - na loňských Světových olympijských hrách mládeže v Singapuru získal zlato bolivijský fotbalový tým do patnácti let.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze