Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Světový rekord? Jízda pro tři zlaté? Britka se dočkala diskvalikace

ALE NE! Britská dráhová cyklistka Victoria Pendletonová schovává hlavu v ručníku, olympijský závod v domácím prostředí jí nevyšel. | foto: Reuters

3 2012
Úkol zní jasně: dominovat olympijským závodům na cyklistickém velodromu. První den na dráze se to Britům v Londýně dařilo, ale s medailovou úrodou mohou být spokojeni jen na 50 procent. Muži roli favorita týmového sprintu potvrdili, duo žen padlo. Victoria Pendletonová a Jessica Varnishová sice zajely světový rekord, jenže vzápětí byly diskvalifikovány.

Velkou zklamanou po čtvrtečním programu musí být jedenatřicetiletá Pendletonová. Olympijská šampionka z pekingského sprintu chtěla začít svou spanilou jízdu ke třem londýnským triumfům.

Plán na zlatý hattrick z týmového sprintu, sprintu a keirinu však krachnul už na začátku.

Fotogalerie

Spílání rozhodčím? Nic takového. Jenom slzy. Na olympiádu, která už proslula skandálními výroky sudích u šermířské planše i boxerského ringu, se vrátila spotovní přiznání vlastní chyby.

"To se stane. Asi jsme byly trošičku hrr a šly jsme do toho až moc naplno," uznala Pendletonová chybu svého páru. Varnishová pustila svou kolegyni před sebe ještě před vjezdem do posledního kola. A to se nesmí.

Z útoku na tři zlata se tedy stává honba za dvěma tituly. "Aspoň jsem si dokázala, že jsem v dobré formě," rozloučila se po kruté porážce Pendletonová s novináři s klidem Angličanky.

Na striktní pravidla dráhové cyklistiky si Britové po čtvrtku ani stěžovat nemohou (na rozdíl od Číňanek Kung Ťin-ťie, Kuo Šuang, které po diskvalifikaci ve finále klesly z prvního na druhý stupínek).

Při zlatém závodě britské trojice mužů využili domácí závodníci řádů ve svůj prospěch.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze